MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te dni będą wolne od nauki - oto kalendarz dni wolnych. Nowy rok szkolny 2024/2025 będzie dłuższy!

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przed nami zakończenie roku szkolnego i wakacje. Uczniowie już odliczają dni do wolnego, a my przygotowaliśmy dla Was kalendarz dni wolnych na nowy rok szkolny 2024/25. Jest kilka dobrych wiadomości ale i jedna zła, bo rok szkolny 2024/2025 będzie nieco dłuższy! Dlaczego? Sprawdźcie.

W liczbowym skrócie: w nowym roku szkolnym 2024/2025 będziemy mieć 188 dni nauki i 177 dni wolnych. Dni wolne to weekendy, ferie, wakacje i oczywiście dni ustawowo wolne. Do tego dochodzi jeszcze pula dni dyrektorskich, z której szefowie placówek przyznają dni wolne ze względu na egzaminy maturalne, ósmoklasisty czy zawodowy, w zależności od typu szkoły.

Według rozporządzenia dyrektor szkoły, może, w danym roku szkolnym, ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w wymiarze dla:

  • do 8 dni — dla szkół podstawowych, zasadniczych szkół zawodowych, szkół policealnych oraz placówek kształcenia praktycznego i placówek kształcenia ustawicznego
  • do 10 dni — liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, liceów uzupełniających, techników i techników uzupełniających.

Rok szkolny zaczyna się 1 września a kończy 31 sierpnia następnego roku kalendarzowego. Zakończenie roku szkolnego, w którym uczniowie otrzymują świadectwa to zakończenie zajęć dydaktycznych.

W 2024 roku rok szkolny rozpocznie się 2 września. Ostatnim dniem zajęć będzie dopiero 27 czerwca 2025 roku. Oznacza to niemal o tydzień dłuższy rok szkolny. Termin zakończenia zajęć dydaktycznych wynika z rozporządzenia ministra edukacji i odbywa się w pierwszy piątek po 20 czerwca.

Oto kalendarz dni wolnych w nowym, roku szkolnym 2024/2025

Przygotowaliśmy dla Was przegląd dni wolnych w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie w galerii poniżej kiedy będzie wolne i dlaczego rok szkolny 2024/25 będzie nieco dłuższy:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska