
Te filmy i seriale kręcono w naszym regionie [galeria]
Perypetie pracowników toruńskiej lecznicy mogliśmy śledzić w serialu "Lekarze".
Supernowoczesny Szpital Copernicus powstał na terenie Centrum Targowego "Park".
W serialu mogliśmy podziwiać ujęcia starówki z lotu ptaka, nocną panoramę miasta, rynek i jedną z urokliwych toruńskich kawiarni. Główna bohaterka mieszka przy ul. Łaziennej i codziennie biega.

Te filmy i seriale kręcono w naszym regionie [galeria]
Większość scen "Pana Samochodzika i Templariuszy" nakręcono w Radzynie Chełmińskim (powiat grudziądzki). W serialu pojawia się także gotycki kościółek z Okonina.
"Pan Samochodzik i Templariusze" to młodzieżowy serial, który powstał w 1971 roku. Został nakręcony na podstawie powieści Zbigniewa Nienackiego.
W główną rolę wcielił się Stanisław Mikulski. Pan Samochodzik to historyk i dedektyw-amator, który tropi legendarny skarb Templariuszy. Pomagają mu harcerze.

Te filmy i seriale kręcono w naszym regionie [galeria]
Grudziądz zmienił się w plan zdjęciowy do filmu Andrzeja Wajdy "Tatarak" (2009 rok).
Film jest ekranizacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule. - Od lat wracałem do tego opowiadania. Na przeszkodzie stała trudność przeniesienia tego liczącego kilkanaście stron opowiadania na pełnometrażowy film - wspominał Andrzej Wajda.
Zdjęcia kręcono m.in. na ulicy Spichrzowej, w alei 23 Stycznia i u podnóża Góry Zamkowej.

Te filmy i seriale kręcono w naszym regionie [galeria]
Również Biskupin doczekał się swoich "pięciu minut" To właśnie m.in. w tamtejszym skansenie i okolicznych lasach kręcono sceny do filmu "Stara Baśń. Kiedy Słońce było Bogiem" (2003 rok).
Akcja rozgrywa się w IX wieku. Władzę sprawuje król Popiel, ale jego krwawe rządy spotykają się z oporem poddanych. W rolach głównych mogliśmy podziwiać Michała Żebrowskiego, Katarzynę Bujakiewicz, Annę Dymną i Wiktora Zborowskiego.