
Sok z czarnego bzu
Już pisaliśmy na swoich łamach, jak przygotować sok z czarnego bzu. Mimo to, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, warto przypomnieć o ogromnym wsparciu odporności, jakie daje naszemu organizmowi systematyczne spożywanie soku z czarnego bzu. Pomijając już tak oczywiste działania jak te bakteriobójcze i przeciwzapalne, czarny bez doskonale radzi sobie także z problemem zaparć.

Sok z żurawiny
Nie będę ukrywać, że wybór tego soku był moją subiektywną decyzją. Spowodowała ją jedna z najciekawszych właściwości jakie posiada wyciąg z żurawiny, a mianowicie jest to wsparcie w zapobieganiu próchnicy zębów. Dodatkowymi atutami jest zmniejszanie ryzyka miażdżycy, pozytywny wpływ na układ moczowy, obniżenie ryzyka wystąpienia chorób serca.

Sok z pokrzywy
Jedno z popularniejszych, o ile nie najpopularniejszych ziół występujących w Polsce. Kojarzona przede wszystkim z dziecięcego strachu przed oparzeniami pokrzywa, działa przede wszystkim na układ moczowy. Działa bowiem moczopędnie oraz zalecana jest osobom zmagającym się z chorobą dróg moczowych. Ponadto, sok z niej pomaga obniżyć ciśnienie, wzmacnia włosy i łagodzi wszelkiego rodzaju stany zapalne.