Poczta Polska informuje również, że nadal będzie można skorzystać ze zniżek, jeśli zapłacimy za abonament RTV za okres dłuższy niż jeden miesiąc. Opłacić abonament RTV powinni wszyscy, którzy posiadają odbiornik radiowy lub telewizyjny. Opłata abonamentowa jest naliczana raz, bez względu na to ile odbiorników posiadamy.
Oni nie będą musieli płacić abonamentu RTV 2022 - lista
Jest jednak długa lista osób, które nie muszą tego robić. Kto jest zwolniony z płacenia abonamentu RTV? Zobacz długą listę zwolnionych w 2022 roku w naszej galerii.
Te osoby muszą płacić abonamentu RTV za radio w samochodzie
Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że istnieje obowiązek uiszczania abonamentu RTV za radio samochodowe. Taki obowiązek istnieje, choć trzeba przyznać, że tego typu kontrole są bardzo rzadkie.
Niektóre osoby są zwolnione z obowiązku opłaty abonamentu RTV za radio w samochodzie. To dlatego, że ustawa zwalnia z podatku wszystkie osoby, które opłaciły już abonament za radioodbiorniki i telewizory posiadane w domu. Jeżeli więc posiadasz samochód prywatnie i opłacasz abonament RTV za odbiorniki w domu, to nie musisz wnosić kolejnej opłaty za radio w aucie.
Gorzej, jeśli auto wykorzystujesz w działalności gospodarczej. Serwis Bezprawnik nie pozostawia złudzeń: przedsiębiorcy, którzy korzystają z samochodów w ramach prowadzonej działalności, mają obowiązek wnosić opłatę za każdy pojazd osobno. Jeśli auto jest na liście środków trwałych – należy zarejestrować odbiornik i wnosić stosowne opłaty.
Kto musi płacić abonament za posiadanie radia w samochodzie? Zobacz: >> TUTAJ <<
Obowiązek ten ciąży również na tych, którzy korzystają z auta w ramach leasingu, czy wynajmu. Jeśli w umowie z bankiem, czy funduszem leasingowym nie doprecyzowano tego elementu, przyjmuje się, że obowiązek ciąży na użytkowniku.
