Mateusz Pietras
Mecz Iga Świątek - Anna Kalinska
Mecz Iga Świątek - Anna Kalinska Kamran Jebreili/Associated Press/East News
Rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek zmierzy się z ćwierćfinalistką tegorocznego Australian Open Rosjanką Anną Kalinską (40. WTA) w półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Tenisistki zagrają ze sobą po raz pierwszy karierze. Dla Polki to czwarty występ w imprezie. W poprzednim roku doszła do spotkania o tytuł. Zapraszamy na naszą relację LIVE. Iga Świątek przegrała z Anną Kalinską 4:6, 4:6 w półfinale imprezy. Rosjanka wykorzystała trzecią piłkę meczową.

Pierwszy pojedynek w karierze

Liderka światowego rankingu Iga Świątek zmierzy się z tenisistką zajmującą czterdzieste miejsce na świecie Rosjanką Anną Kalinską. Dla tenisistek będzie to pierwszy wspólny mecz. W 1/4 finału Polka rozprawiła się z rozstawioną z numerem szóstym Chinką Qinwen Zheng. Z kolei 25-letnia zawodniczka z Moskwy sensacyjnie uporała się z trzecią rakietą globu Amerykanką Cori Gauff. Stawką meczu jest finał Dubai Duty Fee Tennis Championships. Polka gra o 23. finał
18:0323.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 4:6

Niestety był to ostatni gem w tym spotkaniu. Kalinska wykorzystała trzecią piłkę mistrzowską. Tym samym Rosjanka przerywa passę ośmiu meczów bez porażki.

18:0023.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 4:5

Polka wróciła do gry. Determinacja i skuteczność Świątek nie zna granic. Kalinskiej pozostała przewaga przełamania, ale tylko jednego.

17:5323.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 3:5

Coś niebywałego! Świątek obroniła dwie piłki meczowe i wykorzystała drugą szansę na 3:5. w drugim secie. Polka się nie poddaje!

17:4923.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 2:5

Drugi break point wykorzystany przez Kalinską. Niestety Polka jest tylko jednego gema od odpadnięcia z turnieju.

17:4823.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 2:4

Kalinska nadal utrzymuje stabilny poziom gry. Praktycznie nie schodzi poniżej pewnego pułapu. Rosjanka coraz bliżej triumfu.

17:4123.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 2:3

Wspaniały gem w wykonaniu Polki, która wygrała ''na sucho''.

17:4023.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6. 1:3

Kalinska wciąż utrzymuje wysoki poziom serwowania jak i stabilnej gry. Polka będzie musiała poszukać przełamania w innym gemie.

17:3423.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6. 1:2

Mamy gema na korzyść Polki. Rywalce pozwoliła na zdobycie jednego punktu.

17:3323.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 0:2

Kalinska utrzymała serwis. W tym gemie Polka popełniła sporo niewymuszonych błędów.

17:2723.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6, 0:1

Polka nie zdołała obronić ''breaka''. Popełniając błąd, Świątek przegrała pierwszego gema w drugim secie. Rosjanka ma przewagę przełamania.

17:1623.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:6

Kalinska wytrzymała presję przy własnym serwisie i wygrała pierwszą partię. Dla Polki to pierwszy przegrany set od przegranego meczu  z Czeszką Lindą Noskovą w 3. rundzie Australian Open.

17:1023.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:5

W następnym gemie serwująca Polka musiała gonić rywalkę. Nieskuteczny forhend po linii dał Kalinskiej drugie przełamanie z rzędu.

17:0623.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:4

Świątek przerwała passę sześciu punktów z rzędu dla Kalinskiej, która po obronionej szansie na przełamanie doprowadziła do remisu. To drugi wygrany gem z rzędu dla Rosjanki.

17:0323.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:3

W kolejnym rolę się odwróciły. To Rosjanka miała trzy break pointy. Lekkie rozluźnienie i determinacja rywalki doprowadziły do przełamania powrotnego. Polka przegrała ''na sucho''.

16:5623.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 4:2

Polka zaczęła bardzo efektownie, bowiem od prowadzenia 40:0 przy serwisie Kalinskiej. Jednak od tego stanu popełniła dwa proste błędy z bekhendu, wyrzucając piłkę za końcową linię. Po kapitalnej wymianie (najlepsza jak dotąd w meczu) Polaka w nagrodę dostała czwartego ''breaka''. Kolejnego nie zmarnowała kończą akcję uderzeniem z bekhendu po krosie.

16:5323.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 3:2

Trafiony pierwszy serwis okazał się tutaj kluczowy. Jest to jak na razie najkrótszy gem w tym meczu. Świątek ponownie utrzymuje podanie i wychodzi na prowadzenie.

16:4523.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 2:2

Po raz kolejny to serwująca triumfowała. 25-letnia rywalka w końcowej fazie wykazała się skutecznym podaniem.

16:4023.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 2:1

Kolejny gem, w którym serwująca i returnująca miały wiele do powiedzenia. Tym razem obyło się bez szansy na przełamanie. Bekhend Polki wysunął Polkę na prowadzenie w meczu. Rosjanka nie zdążyła do piki, która okazała się ''winnerem''.

16:3623.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 1:1

Teraz to Biało-Czerwona miała piłkę na przełamanie. Jednak nieczyste zagrania 22-letniej raszynianki jak i serwis Anny Kalinskiej doprowadziły do remisu.

16:2823.02.2024

Iga Świątek - Anna Kalinska 1:0

Za nami długi gem serwisowy Igi Świątek. Polka obroniła dwa break pointy i wygrała po siedmiu minutach gry.