Tłuchowia wiosną bez punktu - raport z A klasy włocławskiej

Grzegorz Oleradzki
Trzecia po jesieni Tłuchowia (żółte koszulki) na wiosnę jest bez punktowej zdobyczy. Wojciech Alabrudziński
Ostatnia kolejka spotkań wprowadziła nieco zmian w tabeli włocławskiej grupy A klasy, Tradycyjnie nie zabrakło niespodzianek.

Prowadząca dwójka zwiększyła przewagę nad rywalami, którzy w tej rundzie potracili punkty.

Lider Lubienianka zremisował w Lubrańcu. Na początku drugiej odsłony goście objęli prowadzenie. Gospodarze nie zrezygnowali i w końcówce wyrównali, a remisowe rozstrzygnięcie jest odzwierciedleniem przebiegu meczu.

Najlepsze szlaki rowerowe w naszym regionie [zdjęcia]

Ziemowit zrewanżował się jesienną przegraną 1:4 w Skrwilnie wygrywajac 4:1. Po dwa trafienia zaliczyli Karol Pyczka i Igora Kania.
Trwa kryzys Tłuchowii, która wiosną nie zdobyła punktu. Tym razem u siebie musiała uznać wyższość Orła. Podopieczni Michała Wilniewczyca mają szansę na włączenie się do walki o czołowe lokaty.

Niespodzianką jest przegrana Kujawiaka z Piastem Bądkowo. Mecz rozegrano na stadionie w Zbrachlinie, na którym Piast jako gospodarz występować będzie do końca sezonu (remont obiektu w Badkowie). W Piaście zadebiutował Krzysztof Dróbkowski. Już w 2 minucie grający ostatnio w Sadowniku Waganiec) piłkarz trafił z wolnego. Dobrze spisywał się w roli reżysera gry i gospodarze już do przerwy ustalili wynik.

Po blisko rocznej przerwie mecz o punkty wygrała Victoria Smólnik (poprzednio 30 kwietnia 2016 roku w meczu 5. ligi ze Wzgórzem 5:3). Sukces gospodarzy ani przez moment nie był zagrożony. Mające kadrowe kłopoty Wzgórze nie potrafiło znaleźć sposobu na zatrzymanie Tomasza Wysockiego, autora wszystkich goli dla Grotu. Unia prowadziła ze Zgodą 3:1, piłkarze z Chodcza wyrównali jednak w ostatnim kwadransie gospodarze zdobyli dwie zwycięskie bramki.

Sportowe Podsumowanie Weekendu w regionie - odcinek 4.