
Jeśli Internet został zakupiony w pakiecie z innymi usługami, np. telewizją, telefonem, również można skorzystać z ulgi internetowej. Jednak na rachunku musi być wyszczególniona dokładna kwota, jaka płaci się za Internet. Do ulgi nie wliczają się koszty instalacji Internetu, modernizacji, naprawy, obsługi technicznej.

Żeby skorzystać z ulgi na Internet, trzeba posiadać dokumenty, które udowadniają, że zapłaciliśmy za usługę. Faktury nie są jedynym dokumentem, którym można udowodnić koszty uprawniające do uzyskania ulgi na Internet. Takim dowodem będzie każdy dokument spełniający wszystkie poniższe kryteria:
- stwierdzający faktyczne poniesienie wydatku, a nie tylko zamówienie usługi lub korzystanie z niej;
- zawierający dane identyfikujące kupującego (odbiorcę usługi lub towaru),
- zawierający dane identyfikujące sprzedającego (towar lub usługę),
- zawierający informację o rodzaju zakupionej usługi,
- zawierający kwotę zapłaty.
Dowodem uprawniającym do ulgi będzie na przykład również potwierdzenie przelewu bankowego lub bankowe potwierdzenie zapłaty pod warunkiem, że jako tytuł wskazana będzie płatność za dostęp do Internetu.
Jeżeli rozliczasz się wspólnie z małżonkiem lub małżonką, na fakturach/dokumentach powinny się znajdować dane obu osób.

Ulga związana jest z korzystaniem z sieci Internet. Oznacza to, że prawo do ulgi ma nie tylko korzystający z sieci w miejscu zamieszkania, ale również podatnik posiadający Internet w telefonie komórkowym, korzystający z sieci w kafejce internetowej, czy posiadający przenośny modem podłączany do laptopa. W przypadku korzystania z Internetu w kawiarenkach internetowych należy żądać od sprzedawcy faktur VAT z zapisem ręcznym lub komputerowym „zapłacono gotówką”. Sam paragon z kawiarenki nie uprawnia do ulgi.

Jeśli rozliczając się wspólnie jeden z małżonków już nie ma już prawa do ulgi na Internet, to ulgę tę może rozliczyć drugi z małżonków, o ile jeszcze nie rozliczał ulgi lub rozliczał ją po raz pierwszy rok temu. Oczywiście, rachunki musza być wystawione na jego nazwisko.
Zobacz, jak odliczyć nawet 1520 zł ulgi internetowej! >>>