Tomasz Kluczyński trzecim juniorem Europy

(kf)
.
. Tytus Żmijewski/archiwum
Podopieczny Stanisława Olczyka przed wyjazdem do Estonii za cel stawiał sobie awans do finału na 200 m i po cichu liczył na medal w sztafecie.

Założenia zrealizował w stu procentach. Sztafeta 4x100 m: Doń-czew, Supiński, Bijowski, Klu- czyński w finale uzyskała 40,42 i przegrała jedynie z Francuzami 39,35 i Brytyjczykami - 39,48.

Na 200 m w półfinale zajął 4. miejsce i awansował dzięki czasowi (21,63). W finale pobiegł 21,52, co dało mu 4. miejsce. Medaliści byli poza zasięgiem.

W finale 4x100 m juniorek biegła też Zuzanna Kalinowska z MKL Toruń. Polki zajęły 4. miejsce, a do 3. stopnia podium, na którym stanęły Brytyjki, zabrakło zaledwie 5 setnych sekundy.

Do finału zakwalifikowała się kulomiotka Angelika Kalinows-ka (Zawisza). Podopieczna Stanisława Wołodko pchnęła kulę na 15,12 m (rekord życiowy) zajmując 7. miejsce. Wicemistrzostwo przypadło jej koleżance z kadry Annie Wloka - 16,23 m.

Na półfinale przygodę z MEJ zakończył płotkarz Filip Drozdowski (MKL). W eliminacjach zajął 3. miejsce - 14,16, a w półfinale pobiegł o 16 setnych wolniej (rekord życiowy 13,64) i minął linię mety na 5. pozycji. Do finału nie przebił się dyskobol Paweł Pasiński z Nadwiślanina Chełmno, W eliminacjach posłał dysk na 53,29 m (13. wynik).

W sumie biało-czerwoni w MEJ zdobyli: 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe krążki. Ten najcenniejszy przypadł kulomiotowi Krzysztofowi Brzozowskiemu - 20,62 m.