
Inowrocław i okolice
Tężnie, park solankowy, starówka - to tylko część atrakcji Inowrocławia
W powiecie inowrocławskim warta odwiedzenia jest też Kruszwica. Zobaczcie tu Mysią Wieżę, Półwysep Rzępowski, Gopło i centrum miasta

Brodnica
Brodnica to stolica pojezierza brodnickiego. Piękne parki, jeziora, pozostałości zamku, starówka z trójkątnym rynkiem, Pałac Anny Wazówny, plaża nad jeziorem Niskie Brodno – to tylko część atrakcji.

Ciechocinek i okolice
Ciechocinek (pow. aleksandrowski) to uzdrowisko, piękne deptaki, parki, zabytkowe wille, Dworek Prezydenta. Symbolem i wizytówką są unikalne tężnie, pełniące rolę naturalnego inhalatorium. Miasto słynie też z pięknych, barwnych dywanów kwiatowych. Funkcjonuje tu wiele sanatoriów i innych obiektów służących zdrowotnej sanacji (m. in. farmy SPA). Mamy tu wiele zabytkowych, stylowych obiektów, m.in. łazienki, pijalnie wód, teatr letni, pensjonaty, dom zdrojowy.
W powiecie aleksandrowskim warto odwiedzić też Nieszawę, urokliwe nadwiślańskie miasteczko, znane z kultowego filmu "Wiosna panie sierżancie" oraz kilku innych obrazów (m.in. "Ballada o Piotrowskim" i "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy"). Miłośnicy zabytków z pewnością zechcą zwiedzić stary kościół z XV w., w którym czasem odbywają się koncerty muzyki dawnej. Dla wszystkich niewątpliwą atrakcją będzie przeprawa promem przez Wisłę do leżących pod drugiej stronie Bobrownik z ruinami zamku krzyżackiego. W Nieszawie zobaczymy ogromny pusty rynek oraz klasztor znajdujący się na malutkim wzniesieniu.

Powiat żniński - Biskupin, Wenecja, Łabiszyn, Lubostroń i Piechcin
Powiat żniński jest niezwykle atrakcyjny dla turystów. Wizyta w Biskupinie to podróż w czasie, do początków państwa. W Osadzie zobaczymy rekonstrukcje starych chat i poznamy dawne zwyczaje. W Biskupinie odbywają się lekcje muzealne, warsztaty i festyny historyczne.
W Wenecji mamy Muzeum Kolei Wąskotorowej, największy w Europie tego typu skansen. Na terenie muzeum, przy budynku zabytkowej poczekalni zgromadzono stare parowozy, wagony osobowe i towarowe, drezyny, pługi śnieżne oraz urządzenia techniczne i narzędzia, wykorzystywane dawniej na kolei. Obok skansenu są średniowieczne ruiny zamku "Krwawego Diabła Weneckiego".
Zachwyca też Łabiszyn - miasteczko leżące na kilku wyspach, otoczone wodami Noteci i kanału Noteckiego. Na jednej z nich znajduje się park. Jest też darmowa wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.
Kamieniołom w Piechcinie nazywany jest "polską Chorwacją". Przez lata funkcjonowała tu kopalnia kamienia wapiennego. Po jej zalaniu, powstało magiczne miejsce. Lazurową wodę otaczają wapienne skały. Stąd porównania do Chorwacji.
W Lubostroniu znajduje się jedna z najwspanialszych polskich rezydencji w stylu klasycystycznym. Pałac powstał na początku XIX. Przy nim znajduje się odrestaurowana XVIII-wieczna oficyna, mieszcząca pokoje hotelowe oraz dawna wozownia i stajnia, gdzie dziś mieści się restaurację "Pałacowa". Pałac otoczony jest 36-hektarowym parkiem w stylu angielskim.
Przyciąga też miasteczko westernowe SILVERADO CITY w Bożejewiczkach