Torowcy Stali Grudziądz "wykręcili" medale - wszystkich kolorów - w mistrzostwach Europy

(marz)
"Brązowi” sprinterzy Stali (od lewej): Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki, Grzegorz Drejger pokonali w bezpośredniej walce ekipę z Wielkiej Brytanii i stanęli na 3. stopniu podium ALK Stal Grudziądz
Grudziądzcy kolarze wywalczyli cenne krążki w młodzieżowych mistrzostwach Europy na torze w Sangalhos-Anadia w Portugalii. Najpierw brązowe. Na koniec także srebro i zloto.

Reprezentacja Stali Ocetix Iglotex Grudziądz była liczna. W kategorii junior: Marek Łazarewicz, Łukasz Klasiński (w konkurencjach średniodystansowych) oraz Mateusz Lipa w konkurencjach sprinterskich.

W gronie młodzieży U-23: Mateusz Nowaczek, Mateusz Mikulicz, Rafał Jeziorski, Michał Michciński (w konkurencjach średniodystansowych) oraz Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel, Grzegorz Drejger (w konkurencjach sprinterskich).
W kategorii U-23 kobiet walczyły w Portugalii: Paulina Cywińska, Karolina Karasiewicz i juniorka Łucja Pietrzak

Grudziądzanie od pierwszego dnia ME odnosili sukcesy. Maksel (U-23) wywalczył brąz w wyścigu na 1 km z wynikiem 1:02.517.

Mateusz Lipa w sprinterskiej, drużynowej reprezentacji Polski też zdobył brązowy medal - wraz z kolegami z GK Żyrardów: Adrianem Kobyłeckim i Jakubem Stecko.

- Piękny dla nas początek mistrzostw Europy wróży kolejne medale cieszył się p pierwszym, tak udanym dniu Jerzy Szczublewski, wiceprezes ALKS Stal Ocetix Iglotex. - Wierzymy w możliwości naszych zawodników. Mamy liczną, klubową ekipę, startującą w barwach narodowych.

Przyszło także srebro i złoto

Miał rację Jerzy Szczublewski. Wkrótce cenne krążki dorzucili następni kolarze torowi Stali.

W drugim dniu mistrzostw Europy reprezentujący barwy biało-czerwone zawodnicy Stali Grudziądz: Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Grzegorz Drejger "wykręcili" brązowe medale w sprincie drużynowym w kategorii U-23. Pokonali w bezpośredniej walce silną drużynę Wielkiej Brytanii, co jest ich niewątpliwym sukcesem.

Wielki triumf odniósł junior Stali, Mateusz Lipa - w 6. dniu ME zdobył złoty medal w wyścigu keirin!
Także w keirinie, ale w kat. U-23, Krzysztof Maksel wywalczył srebro.