https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już działa

LUK
Tak wyglądał gorący sztab Orkiestry w toruńskim Dworze Artusa w zeszłym roku
Tak wyglądał gorący sztab Orkiestry w toruńskim Dworze Artusa w zeszłym roku fot. Lech Kamiński
"Sportowo i zdrowo" pod takim hasłem odbędzie się XVIII finał WOŚP.

10 stycznia 2010 roku ruszy słynna impreza. Główny sztab mieszczący się w Domu Harcerza na Rynku Staromiejskim od kilku tygodni prowadzi już prace związane z organizacją koncertów.

- W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi i na doposażenie placówek medycznych w sprzęt specjalistyczny - mówi Robert "Sauron"Majewski z toruńskiego sztabu. - Oprócz tradycyjnych już: zbiórki, koncertów i pokazów, torunianie będą mogli zrobić sobie badania lekarskie np. sprawdzić poziom cukru czy cholesterolu.

Mamy zamiar również namówić mieszkańców do aktywnego uprawiania sportu. Zaprezentują się kluby sportowe, będzie można spróbować swoich sił na wspinaczce, popływać na ergonometrze i pojeździć na łyżwach.

Już niedługo zacznie działać strona internetowa www.wosp-torun.pl. e-mail: [email protected]. Dyżury sztabu będą odbywać się w poniedziałki i środy w godzinach 16 -19.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska