Trener Kujawianki zdymisjonowany! Przetasowania w czołówce [podsumowanie 21. kolejki V ligi, grupa 2]

Grzegorz Oleradzki, MG
przegrała w Wierzchosławicach i straciła prowadzenie w rozgrywkach.
przegrała w Wierzchosławicach i straciła prowadzenie w rozgrywkach. fot. Szymon Stolarski
W 21. kolejce sypnęło sensacyjnymi wynikami co sprawiło, że diametralnie zmieniła się kolejność. Walczący o utrzymanie Czarni pokonali na własnym boisku dotychczasowego lidera lipnowską Mień.

16. Ziemowit Osięciny 21 13 27-50

Następna - 22. kolejka 30.04 -1.05: Lider - Pogranicze Tarant, Kujawiak Lumac - Pałuczanka, Sadownik - Czarni, Mień - MGKS, Kujawianka I. - BrzyskoRol, Gopło - Szubinianka, Kujawy - Sparta. Pauzuje Kujawianka Strzelno.

Goście na trudnym nierównym boisku, przy silnym wietrze, nie potrafili przeprowadzić składnej akcji. Lepiej w tak ekstremalnych warunkach (zwłaszcza po przerwie) czuli się gospodarze.

Wicelider Kujawianka Izbica już w pierwszych minutach straciła gola w Strzelnie. Później uparcie dążył do wygranej, jednak dopiero kwadrans przed końcem rutynowany Marek Zentkiewicz zdołał uratować przyjezdnym punkt. Po meczu prezes Arkadiusz Dubczak zdecydował o rozstaniu się z trenerem Przemysławem Błachewiczem.

Szans nie zmarnowali piłkarze z Kruszwicy i Szubina. Ci pierwsi już w piątek zdobyli komplet punktów w Brzyskorzystewku. Gospodarze pozbawieni swego najlepszego strzelca Tomasza Krysińskiego nie byli w stanie w pierwszych fragmentach meczu odeprzeć ataków Gopła. Podopieczni Rafała Krygiera bez swego najlepszego strzelca radzić sobie będą długo. Nieskuteczność zabiegu arteroskopii sprawiła, że musiał on poddać się operacji kolana co oznacza, że dopiero za dwa miesiące będzie mógł rozpocząć lekką rehabilitację, zaś piłkarskie zajęcia możliwe będą (i to nie przy pełnych obciążeniach) nie wcześniej niż za pół rok.

Szubinianka bez specjalnych kłopotów pokonała Kujawy Markowice awansując tym samym na pozycję wicelidera. W nadchodzącej kolejce czeka ich szalenie trudny pojedynek w Kruszwicy z rozpędzonym Gopłem, który może mieć decydujące znaczenie dla obydwu walczących o awans jedenastek.
Włocławski Lider po ciekawym pojedynku zainkasował komplet punktów w Janowcu Wielkopolskim. Stawia to Spartę w trudnej sytuacji. Pałuczanka pewnie pokonała Sadownika Waganiec, a na przebieg spotkania duży wpływ gol zdobyty przez Marka Gwita też przed końcem pierwszej połowy.

Dopiero po przerwie piłkarze z Kowala zdołali przełamać obronę Pogranicza Tarant Wójcin. Bramka Dawida Kwiatkowskiego zdobyta na 10. minut przed końcem oznacza, że piłkarze gospodarzy mają już na koncie 100 straconych goli.

WYNIKI 21. KOLEJKI V LIGI (GR. 2)

Wyniki 21. kolejki

BrzyskoRol - Gopło 0:2 (0:2), Przemysław Suliński (11, głową), Mateusz Biłoszewski (21).

Szubinianka - Kujawy 3:0 (2:0), Marcin Wiśniewski 2 (45, wolny, 69), Dawid Janicki (27).

Czarni - Mień 2:0 (0:0), Łukasz Białek 2 (48, 73. głową).

Sparta - Lider 2:4 (1:2), Maciej Rabinek 2 (17, 52) - Doudou Ndao 2 (16, 37), Dawid Bocian (59), Paweł Rybicki (89).

Kujawianka S. - Kujawianka I. 1:1 (1:0), Tomasz Skiba (4) - Marek Zentkiewicz (75).

Pałuczanka - Sadownik 2:0 (1:0), Marek Gwit (45+1), Ryszard Łukomski (75).

Pogranicze Tarant - Kujawiak Lumac 0:2 (0:0), Łukasz Dziedzic-Kamiński (57), Dawid Kwiatkowski (80).

MGKS - Ziemowit 3:0 wo.