Trzy duety juniorów awansowały do finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

Jakub Nurczyński z Chemika Bydgoszcz wspólnie z Wojtkiem Pernakiem zajęli w Starych Jabłonkach 4. miejsce uzyskując awans do mistrzostw Polski w Łodzi Sławomir Wojciechowski
W Starych Jabłonkach odbyły się półfinałowe turnieje grupy 2. Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w siatkówce plażowej. Lepiej w nich zaprezentowali się siatkarze z Kujawsko-Pomorskiego.

W Starych Jabłonkach rywalizowała młodzież z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.
W turnieju juniorów aż trzy pary z Kujawsko-Pomorskiego znalazły się w czołowej "czwórce", a co za tym idzie uzyskały awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Najlepiej zagrali Paweł Stysiał i Jan Lesiuk (BKS Chemik Bydgoszcz), którzy zajęli 2. miejsce. Lepszy od nich był tylko duet z Warmii i Mazur Michał Tomczak/Jakub Zabłocki (UKS Tempo 25 Olsztyn). Trzeci miejsce zajęli Michał Głowacki/Łukasz Kalinowski (LKS Ziemowit Osięciny), a czwarte Jakub Nurczyński/Wojciech Pernak (BKS Chemik Bydgoszcz).

Poza czołową "ósemką"

Turniej juniorek zdominowały kadrowiczki Polski Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk (MKS Zryw Volley Iława). Wygrały one wszystkie spotkania. W finale pokonały rewelacyjny duet ze stolicy Anna Maciejewska/Alicja Zięba (UKS Atena Warszawa). Zawiodły za to inne siatkarki z SMS Łódź reprezentujące Jokera Świecie. Agata Trybuła i Patrycja Józefowicz zajęły dopiero 9-12. miejsce. Co ciekawe jokerki przegrały po drodze z młodziczkami UKS Atena Warszawa. Kadrowiczkom Polski taka wpadka nie przystoi. W czołowej "ósemce" nie znalazła się żadna para z naszego województwa. Aż trzy zajęły miejsca 9-12.

Wyniki juniorek: 1. Aleksandra Stępień/Marta Pietroczuk (MKS Zryw Volley Iława), 2. Anna Maciejewska/Alicja Zięba (UKS Atena Warszawa), 3. Marta Kosobucka/Monika Hryniewicka (MLKS Foto Ola Ostróda), 4. Monika Gorzka/Joanna Karpińska (MKS Zryw Volley Iława), 9-12. Pola Nowacka/Weronika Majewska (Pałac Bydgoszcz), Agata Trybuła/Patrycja Józefowicz (Joker Świecie), Klaudia Łęgowska/Marlena Łęgowska (KS Volley G-D Golub-Dobrzyń), 13-16. Oliwia Stępień/Klaudia Górska (KS Volley G-D Golub-Dobrzyń).

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek odbędzie się w dniach 15-17 lipca na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.