https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Turniej pożarniczy w Łubiance [zdjęcia]

jm
W I Kujawsko-Pomorskim Turnieju w Sporcie Pożarniczym udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z dziesięciu województw: podlaskiego, śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i pomorskiego. Wszyscy uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza, to sztafeta pożarnicza - 100 metrów (bieg z przeszkodami m.in.  wejście po drabinie na "domek", pokonanie ściany, bieg po równoważni). Całość kończyła się ugaszeniem płonącej cieczy w zbiorniku przy użyciu podręcznej gaśnicy. Druga z konkurencji to ćwiczenie bojowe - tzw. bojówka, w której należy podać wodę na odległość, budując linie wężowe i gaśnicze z odcinków węży i za sprawą strumienia wody trafić  w tarczę.
W I Kujawsko-Pomorskim Turnieju w Sporcie Pożarniczym udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z dziesięciu województw: podlaskiego, śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i pomorskiego. Wszyscy uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza, to sztafeta pożarnicza - 100 metrów (bieg z przeszkodami m.in. wejście po drabinie na "domek", pokonanie ściany, bieg po równoważni). Całość kończyła się ugaszeniem płonącej cieczy w zbiorniku przy użyciu podręcznej gaśnicy. Druga z konkurencji to ćwiczenie bojowe - tzw. bojówka, w której należy podać wodę na odległość, budując linie wężowe i gaśnicze z odcinków węży i za sprawą strumienia wody trafić w tarczę. Sławomir Kowalski
W I Kujawsko-Pomorskim Turnieju w Sporcie Pożarniczym udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z dziesięciu województw: podlaskiego, śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i pomorskiego.

Wszyscy uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza, to sztafeta pożarnicza - 100 metrów (bieg z przeszkodami m.in. wejście po drabinie na "domek", pokonanie ściany, bieg po równoważni). Całość kończyła się ugaszeniem płonącej cieczy w zbiorniku przy użyciu podręcznej gaśnicy.

Druga z konkurencji to ćwiczenie bojowe - tzw. bojówka, w której należy podać wodę na odległość, budując linie wężowe i gaśnicze z odcinków węży i za sprawą strumienia wody trafić w tarczę.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska