Zamknij

Gazeta Pomorska

Uczcili pamięć Janka Żmudzińskiego. II Mila Kazimierzowska za nami [galeria]

II Otwarty Bieg Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już za nami. Rywalizacja odbyła się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego,

Dariusz Bloch

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/39] Następne

II Otwarty Bieg Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już za nami. Rywalizacja odbyła się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, a na starcie stanęło kilkudziesięciu uczestników w każdej z kategorii.

W ramach imprezy odbyły się: bieg memoriałowy im. Janka Zmudzinskiego, Mila Przedszkolaka, Mila Małego Żaka, Mila Żaka, I MP studentów o puchar rektora UKW w sztafetach i Bieg open na dystansie 3 mil.

Za patrona biegu „Mila Kazimierzowska” organizatorzy przyjęli Jana Żmudzińskiego, wieloletniego pracownika WSP, AB i UKW. Był nauczycielem akademickim, propagatorem sportu, trenerem lekkiej atletyki. Założyciel AZS w Bydgoszczy wychował wielu wybitnych sportowców. Współpracował z BKS „Polonia” i Budowlanym Klubem Sportowym. Jan Żmudziński zmarł 6 kwietnia 2012 r.

Najlepsze wyniki w biegu Mila Kazimierzowska im. Janka Żmudzińskiego - ka. open osiągnęli: Błażej Stankiewicz - 00:05:07.20; Tomasz Pawłowski - 00:05:14.85; Krzysztof Retecki - 00:05:35.30.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy