Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczelnie w Kujawsko-Pomorskiem rozpoczynają drugą turę rekrutacji. Do wyboru wiele kierunków

Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Rekrutację uzupełniającą na studia rozpoczął już Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Uczelnia powita nowy rok akademicki jako Politechnika Bydgoska, którą stanie się od 1 września 2021. Na zdjęciu: inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na UTP
Rekrutację uzupełniającą na studia rozpoczął już Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Uczelnia powita nowy rok akademicki jako Politechnika Bydgoska, którą stanie się od 1 września 2021. Na zdjęciu: inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na UTP Dariusz Bloch
W Kujawsko-Pomorskiem uczelnie publiczne ruszają z drugą rekrutacji na studia. Wolne miejsca wciąż są na wielu ciekawych kierunkach. Można też zapisywać się na studia na uczelniach niepublicznych w regionie.

Zobacz wideo: W Bydgoszczy nagrywana jest muzyka do filmu o Wyszyńskim

Ci, którym nie udało dostać się na studia, mają jeszcze dużą szansę na dołączenie do grona studentów. Uniwersytety w regionie ruszają z drugą rekrutacji, a uczelnie niepublicznie nieprzerwanie przyjmują kandydatów.

To też może Cię zainteresować

UTP już przyjmuje chętnych na studia

Druga tura naboru trwa obecnie na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, który od 1 września 2021 stanie się Politechniką Bydgoską. Kandydaci mogą wybrać takie kierunki, jak budownictwo, finanse i rachunkowość, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, rolnictwo, architektura, wzornictwo, zootechnika, zarządzanie. Termin rejestracji i wniesienia opłaty rekrutacyjnej mija 22 września 2021.

UMK startuje z naborem 11 sierpnia 2021

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu rusza z rekrutacją uzupełniającą na studia I stopnia w środę 11 sierpnia 2021. Wtedy też poznamy listę kierunków, na które uczelnia będzie przyjmować chętnych. - Nabór uzupełniający na pewno zostanie otwarty na kierunki, gdzie zgłosiło się niewielu chętnych. To m.in. filologia bałkańska, audiofonologia, chemia i technologia żywności, wojskoznawstwo, terapia zajęciowa czy teologia – wymienia dr Ewa Walusiak-Bednarek z Biura Prasowego UMK. Dodatkowy nabór potrwa do 13 września 2021.

Od środy 11 sierpnia 2021 też będą mogli zgłaszać się też kandydaci, którzy chcą studiować na UMK malarstwo. Termin naboru mija 10 września 2021.

UKW rekrutuje na prawo. Na inne kierunki przyjmie później

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trwa rekrutacja na prawo.Prawo to nowy kierunek, który uczelnia uruchamia od roku akademickiego 2021/2022. Są to studia jednolite magisterskie (trwają 5 lat).

- Rejestrację w ramach przedłużonego i dodatkowego naboru na inne kierunki uruchomimy w poniedziałek 16 sierpnia 2021 – informuje Sebastian Nowak z Działu Promocji UKW. - Do wyboru będą, m.in. nowości: cyberdemokracja i studia nad rozwojem oraz fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej.

Uczelnia przyjmie też chętnych na lingwistykę stosowaną angielsko-niemiecką, administrację, ekonomię, informatykę, mechatronikę, politologię, biotechnologię. - Zapraszamy zarówno osoby, które uczestniczyły w I naborze, jak i te, które jeszcze nie rejestrowały się w naszym systemie - dodaje Sebastian Nowak. Na UKW nabór potrwa do 10 września 2021.

Uczelnie niepubliczne też rekrutują chętnych

Nadal można zapisywać się na studia na uczelniach niepublicznych.

Nabór prowadzi Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. - Do najpopularniejszych kierunków inżynierskich należą: mechatronika, grafika i projektowanie 3D, programowanie i technologie www, budownictwo - mówi Anna Gierko z Działu Marketingu i Komunikacji Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. - Rekrutujemy też na studia jednolite magisterskie: fizjoterapię, edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, psychologię. Prowadzimy również studia w języku angielskim m.in. na kierunku Nursing (pielęgniarstwo).

Chętnych zaprasza Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy. - Dwa lata temu uruchomiliśmy studia magisterskie i licencjackie na kierunku pielęgniarstwo, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Izabela Pochowska, kierownik Biura Promocji Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. - W tym roku wśród nowości proponujemy m.in. studia ekonomiczne (ekonomia oraz FIR) z rozszerzonym angielskim, penitencjarystykę z kryminologią, E-commerce i marketing internetowy. Ze stałej oferty mamy popularną geodezję i kartografię, edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, pedagogikę, budownictwo.

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy i Toruniu przygotowała nowe specjalności na różnych kierunkach. Na bezpieczeństwie wewnętrznym można studiować np. bezpieczeństwo lokalne i zarządzanie kryzysowe. Na kierunku finanse i rachunkowość rusza specjalność finanse małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród propozycji są też specjalności na kierunkach logistycznych np. logistyka służb mundurowych czy logistyka międzynarodowa.

Bydgoska Szkoła Wyższa proponuje studia I stopnia m.in. na administracji, dietetyce, kosmetologii, marketingu cyfrowym, pielęgniarstwie, budownictwie, logistyce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska