Uczniowie wezmą udział w nietypowych, bo odwróconych lekcjach! To projekt Stowarzyszenia Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja z Płużnicy
Stowarzyszenie Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja z Płużnicy w partnerstwie z organizacjami z Litwy i Bułgarii realizuje projekt "Give your shool a new tool!" w ramach programu Erasmus +. Projekt ma wspomóc nauczycieli najmłodszych uczniów z całej Polski, aby ich edukacja zdalna i edukacja mieszana były jak najbardziej efektywne i aby w jak najmniejszym stopniu angażowały rodziców.
W ramach zawiązanego partnerstwa międzynarodowego trzy organizacje będą pracować nad stworzeniem platformy edukacyjnej wzorującej się metodą FlippedClassrom (w tłumaczeniu na język polski metodą "Odwróconej klasy"). Jak tłumaczy nam Małgorzata Ludwiszewska ze Stowarzyszenia Młodych Gminy Płużnica, metoda ta polega ona na tym, że uczniowie przed lekcjami zapoznają się z materiałem, głównie filmowym, przygotowanym i udostępnionym przez nauczyciela, a podczas lekcji będą rozwiązywać problemy i wyjaśniać wątpliwości. Uczniowie będą działać we własnym tempie i w sposób, który im odpowiada. W projekcie weźmie udział 500 uczniów.
W ramach realizowanego projektu 45 nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku 6-10 lat z Litwy, Bułgarii i Polski otrzyma także wsparcie szkoleniowe w zakresie stosowania metody "Odwróconej klasy" oraz zwiększy swoje kompetencji cyfrowe.
- Poza zapoznaniem nauczycieli z ogólnie dostępnymi narzędziami elektronicznymi, które mogą wykorzystywać do nagrywania materiałów dla swoich uczniów, projekt daje także platformę dostosowaną do potrzeb tej metody. Powstała platforma pozwoli nauczycielom na międzynarodową wymianę doświadczeń i wzajemne inspirowanie się w wykorzystywaniu poznanych narzędzi do prowadzenia lekcji ze swoimi uczniami
- podkreśla Justyna Jankowska pomysłodawczyni projektu.
W lipcu przedstawicie organizacji z Polski, Litwy i Bułgarii spotkają się, aby wspólnie opracować zasady funkcjonowania platformy edukacyjnej oraz przygotować scenariusze szkoleń dla nauczycieli.
Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +. Informacje o tym, jak wziąć w nim udział można znaleźć na stronie internetowej projektu pod tym linkiem.
- W gminie Książki strażacy i żołnierze poszukiwali mężczyzny. Zdjęcia z ćwiczeń
- Maturzyści z powiatu wąbrzeskiego mogą starać się o kilkutysięczne stypendium
- Minęło 100 lat działalności drukarni w Wąbrzeźnie. Jak jest obchodzony jubileusz?
- W powiecie wąbrzeskim zaorano drogę. Sąsiedzi nie chcą oddać swojego pola
