Z programu tego korzyusta grupa uczniw szkoły podstawowej w Osięcinach. Projekt obejmuje 10 wyjazdów na basen, co oznacza 15 godzin nauki pływania dla każdego dziecka.
Wkrótce Wszystkich Świętych - radziejowska policja sprawdza drogi i ulice wiodące do cmentarzy
Projekt współfinansowany jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z tego finansowane są m.in. koszty dojazdów, wynajem pływalni, pokrycie kosztów obsługi instruktorskiej i wychowawczej, ubezpieczenie uczestników zajęć. Wkładem własnym gminy są koszty związane z transportem dzieci na basen.
Operatorem Wojewódzkim projektu powszechnej nauki pływania Umiem Pływać w 2019 roku został Kujawsko Pomorski Związek Pływacki z Torunia.
Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.
