Zobacz wideo: Kujawsko-pomorscy strażacy interweniowali podczas sylwestra.

Przed maturzystami studniówka, ale zanim nadejdzie ten pierwszy i najważniejszy bal w życiu każdego ucznia kończącego szkołę średnią, przyszedł czas na żakinadę!
Maturzyści Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie wyruszyli więc dziś rano (5.01.2023) w kolorowym pochodzie wprost do burmistrza, który przekazał młodzieży klucz do bram miasta. W ten sposób rozpoczęło się ich święto.
Potem odwiedzili uczniów innych szkół w mieście, a także przygotowali występy artystyczne w auli swojej szkoły. Żakinada, to święto, które cieszy się niezmienną popularnością wśród uczniów, którzy przebierali się w różne zabawne stroje, tańczyli i świetnie się bawili.
Zobaczcie zdjęcia żakinady ZS nr 2 w Chełmnie
Przypomnijmy, uczniowie ZS nr 2 w Chełmnie mają studniówkę najszybciej spośród tegorocznych maturzystów z powiatu chełmińskiego, bo 14 stycznia. Na swoim pierwszym wielkim balu tegoroczni maturzyści z trzech klas spotkają się o godz. 19 w Domu Weselnym "U Jagody" w Warszewicach.