Unia Solec Kujawski wygrała baraż i awansowała do III ligi. Wielka radość [zdjęcia, wideo]

Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
Unia Solec Kujawski wywalczyła awans do III ligi. W barażu pokonała rozgrywanym w Świeciu pokonała Włocłavię 2:1. Aby zobaczyć zdjęcia z radości i meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Łukasz Szalkowski
Unia Solec Kujawski wywalczyła awans do III ligi. W barażu pokonała rozgrywanym w Świeciu pokonała Włocłavię 2:1.

UNIA SOLEC KUJAWSKI - WŁOCŁAVIA 2:1 (1:0)
Bramki: Filip Maison (11), Maciej Słupecki (83) - Mariusz Miłek (75).
UNIA: Skowroński (83. Łęt) - Chołuj, Maison, Kujawka, Słupecki - Hayashi, Horvath (68. Moranowski) - Babiarz (68. Nowak), Pacek (88. Adamski), Ciężkowski - Szal.
WŁOCŁAVIA: Piotrowski - Kapela, Feter, Saisenko - Pohlid (87. Czyżewski), Kacperski, Wojtylak, Miłek, Zaborowski (64. Beta) - Behlke, Kuropatwiński.
Sędziował: Sylwester Rasmus.

Zapis naszej transmisji wideo końcówki spotkania.

Do meczu barażowego doszło, bo oba zespoły zakończyły IV ligę kujawsko-pomorską z identycznym dorobkiem punktowym. Zgromadziły po 81 „oczek”. W meczach bezpośrednich między nimi padły dwa bezbramkowe remisy. W takim przypadku regulamin rozgrywek K-P ZPN stanowi, że trzeba rozegrać dodatkowy mecz, który wyłoni zespół awansujący do III ligi.

Spotkanie barażowe rozegrano w Świeciu. W pierwszych minutach więcej przy piłce byli włocławianie. Jednak po jednej z kontr Unia zdobyła bramkę, ale sędzia jej nie uznał, dopatrując się spalonego.

W 11. minucie nie było już żadnych wątpliwości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała wzdłuż pola karnego przy biernej postawie obrońców z Włocławka. Dopadł do niej Filip Maison i głową z bliska skierował ją do praktycznie pustej bramki.
W kolejnych minutach włocławianie dalej byli częściej przy piłce, ale nie przynosiło to żadnego efektu. Bliżej podwyższenia wyniku byli unici. Szczególnie Sebastian Pacek, ale z dobrej strony pokazał się bramkarz Bartosz Piotrowski.

Zobacz: Zapis relacji na żywo

Po przerwie Włocłavia miała jeszcze większą przewagę, ale bez większego zagrożenia dla bramki Unii. Starania zostały udokumentowane golem. Mariusz Miłek miał trochę swobody przed polem karnym i przymierzył pod poprzeczkę. Kwadrans przed końcem wszystko znowu było otwarte.

W 83. minucie piłkarze z Solca Kujawskiego przeprowadzili akcję na wagę awansu. W jej finale Maciej Słupecki wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ponownie wyprowadził Unię na prowadzenie.

Po ostatnim gwizdku w soleckiej ekipie wybuchła wielka radość, a włocławianie padli rozczarowani na boisko. Zobaczcie zdjęcia z radości w poniższej galerii.

Unia Solec Kujawski wygrała z Włocłavią Włocławek i świętuje awans do III ligi.

Radość Unii Solec Kujawski po awansie do III ligi. Włocłavia...