Urodzinowy koncert Szulerów dzisiaj na Starym Rynku w...

  Urodzinowy koncert Szulerów dzisiaj na Starym Rynku w Bydgoszczy

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Aktualny skład Szulerów (od lewej): Marek Wikarski, Miłosz Szulkowski, Natalia Kaczmarczyk, Marcin Szulkowski i Dominik Abłamowicz

  Aktualny skład Szulerów (od lewej): Marek Wikarski, Miłosz Szulkowski, Natalia Kaczmarczyk, Marcin Szulkowski i Dominik Abłamowicz ©Archiwum zespołu

  - Nasza muzyka będzie aktualna zawsze, bo zawsze będą ludzie, którzy docenią szczerość, prawdę i emocje - przekonuje Marcin Szulkowski, lider grupy-jubilatki.
  Aktualny skład Szulerów (od lewej): Marek Wikarski, Miłosz Szulkowski, Natalia Kaczmarczyk, Marcin Szulkowski i Dominik Abłamowicz

  Aktualny skład Szulerów (od lewej): Marek Wikarski, Miłosz Szulkowski, Natalia Kaczmarczyk, Marcin Szulkowski i Dominik Abłamowicz ©Archiwum zespołu

  Zespół wielokrotnie zmieniał skład. Trzonem zespołu przez całe 10 lat byli bracia Szulkowscy z Inowrocławia: Marcin (gitara) i Miłosz (perkusja). - Już 10 lat temu wiedzieliśmy, że Szulerzy będą niezależnym zespołem z oryginalną tożsamością i z własnym, wyrazistym charakterem twórczym. Ponadczasowość - to klucz do naszej muzyki. To co robimy nie ma nic wspólnego z nowinkami, które za rok stracą blask. Nasza muzyka będzie aktualna zawsze bo zawsze będą ludzie, którzy docenia szczerość, prawdę i emocje - wyznaje Marcin.

  Miłosz dodaje, że kluczem do sukcesu grupy jest właśnie oryginalne "brzmienie Szulerów": miks bluesa z rock & rollem, swingu i soulu. - My mówimy o tym blues & roll. Reakcje publiczności na koncertach, a także liczba sprzedanych płyt upewniają nas w tym, że jest zapotrzebowanie na muzykę taką jak nasza - przekonuje Miłosz.

  Kobiecy głos

  Od początku Szulerzy na tle innych bluesowych zespołów wyróżniali się także kobiecym wokalem. Tutaj jednak rotacja była największa. Najpierw swym głosem publiczność czarowała Małgorzata Niezborała, potem Aleksandra Więtczak i Małgorzata Kaczmarek. Od lutego bieżącego roku z Szulerami śpiewa Natalia Kaczmarczyk.

  - W dobrym zespole każde miejsce czeka na właściwą osobę. To miejsce czekało na mnie. Bo nie zbiór muzyków sprawnych technicznie, ale przede wszystkim przyjaciół - prywatnie i na scenie - jest w stanie stworzyć świetny zespół. Łatwiej też wtedy o wzajemną inspirację i najwyższą jakość - tłumaczy Natalia.

  Płyta za płytą

  Szulerzy są bardzo pracowici. Grają na festynach, piknikach, w klubach i na festiwalach. W wolnych chwilach wchodzą do studia. Na swoim koncie mają już cztery płyty: Bez Ciebie (2003 rok), Gra w piki daje wyniki (jako Jaromi & Szulerzy - 2004; reedycja 2009], Pilnuj się! (2005) i Koniec tygodnia (2008).

  - Nasze utwory znalazły się na nagrodzonej Złotą Płytą "Antologii Polskiego Bluesa" - podkreśla Dominik Abłamowicz (harmonijka), a basista Marek Wikarski dodaje: - Aktualnie kończymy pracę nad materiałem na nową płytę. Wchodzimy do studia nagrań w połowie października.

  Dziś Szulerzy obchodzą swoje urodziny. Z tej okazji na Starym rynku w Bydgoszczy dadzą darmowy koncert dla swych fanów i przyjaciół. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy.
  Do wszystkich pięknych życzeń, które na pewno dziś padną dołącza się redakcja "Gazety Pomorskiej".


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo