VANCOUVER 2010: Nasze kolejne nadzieje na medale były wyolbrzymione

(AS, DARK)
Dziś nadzieje wiązaliśmy z występem sztafety 4x6 km biathlonistek. Niestety...

WSZYSTKO O ZIMOWYCH IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH

Zespół w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Agnieszka Cyl liczył na miejsce w pierwszej "10“, optymiści mówili o 6. lokacie, ci najwięksi nawet o medalu. Niestety, fatalnie spisały się dwie najbardziej doświadczone czyli Pałka i Gwizdoń.

Obie słabo biegły, słabo strzelały, musiały dobierać pociski, tracąc cenny czas. Po ich biegach nasz zespół plasował się na przedostatnim, 18. miejscu. Na szczęście lepiej spisała sie młodzież, wyprowadzając zespół na 12. miejsce, a Cyl 11. lokatę przegrała na ostatnich metrach, nie doganiając, niestety, Włoszki.
W sztafecie 4x6 km mistrzyniami olimpijskimi zostały Rosjanki, które pewnie wyprzedziły resztę stawki. Na drugiej pozycji znalazły się Francuzki, a trzecie miejsce zajęły Niemki.

Panie na plus

W poniedziałek nieźle spisały się nasze biegaczki - Kornelia Marek i Sylwia Jaśkowiec w sztafecie sprinterskiej. Najpierw nasze zawodniczki po wywalczeniu 4. lokaty w półfinale zapewniły sobie walkę o medale. Jednak w finale nie było tak dobrze, bo Polki zdołały wyprzedzić tylko Francuzki.
Wyniki :1. Niemcy - 18.03,7; 2. Szwecja - +0,6; 3. Rosja - 4,0... 9. Polska (Marek i Jaśkowiec) - 55,4.

Niestety, nie powiodło się mężczyznom. Nasi biegacze: Maciej Kreczmer i Janusz Krężelok odpadli w półfinale. Ostatecznie Polacy uplasowali się w nim na szóstym miejscu. Tym samym nie obronili 7. lokaty z Turynu. Wielki finał był popisem Norwega Peter Northuga, który już na stadionie doścignął Niemca Axela Teichmanna, prowadzącego na swojej zmianie przez cały czas. Tym samym Northug zapewnił złoto dla Kraju Fiordów. Trzecie miejsce przypadło Rosjanom
Wyniki: 1. Norwegia - 19,01,0; 2. Niemcy - +1,3; 3. Rosja - + 1,4.

Kanadyjskie tańce

Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir zdobyli złoty medal w rywalizacji łyżwiarzy figurowych w tańcach na lodzie. Dzięki świetnemu programowi dowolnemu wyprzedzili Amerykanów Meryl Davis i Charlie'ego White'a oraz Rosjan Oksanę Donninę i Maksima Szabalina. Po raz pierwszy w historii para z Ameryki Północnej triumfowała w tej konkurencji.
Wyniki: 1. Tessa Virtue, Scott Moir (Kanada) - 221,57 pkt., 2 Meryl Davis, Charlie White (USA) - 215,74, 3. Oksana Domnina, Maksim Szabalin (Rosja) - 207,64.