- Oddział sportowy dla uczniów III LO będzie nietypowo zorganizowany - tak, by nie zamykał uczniom żadnych możliwości kształcenia, a jednocześnie dawał szansę na rozwijanie uzdolnień sportowych - przyznaje Maria Malinowska, wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy.
- Oddział sportowy dla uczniów klas pierwszych będzie międzyklasowy - wskazuje wicedyrektor. - Uczniowie będą mogli wybierać klasę z dowolnym profilem, np. politechnicznym, dziennikarsko-prawnym, biologiczno-chemicznym czy bezpieczeństwa publicznego, a jednocześnie należąc do oddziału sportowego będą mieć codzienne zajęcia sportowe - wszechstronnie rozwijające, ukierunkowane na piłkę ręczną.
Mistrzowie Parkowania w Regionie - zobacz galerie zdjęć
Zajęcia odbywać się będą w szkole - w hali, basenie i stadionie oraz w obiektach OSiR w Brodnicy - hala OSiR, stadion, siłownia i sauna. - Treningi sportowe ujęte będą w planie przed lub po zajęciach lekcyjnych - informuje wicedyrektor Maria Malinowska. -Udział w zajęciach oddziału sportowego to szansa na dobre przygotowanie ogólnorozwojowe do uprawiania innych dyscyplin sportowych, ale także dobre przygotowanie do testów sprawnościowych przy rekrutacji do szkół i uczelni wyższych mundurowych.
Zajęcia przygotują przyszłych absolwentów do kontynuowania nauki na Akademii Wychowania Fizycznego lub innych uczelniach wychowania fizycznego.
Podstawą rekrutacji do nauki w pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej o profilu piłki ręcznej jest świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
Pogoda na dzień (23.06.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
TVN Meteo Active