W miniony weekend w Ośrodku Kultury w Dobrczu zebrała się komisja konkursowa złożona z druhów i działaczy kultury. Oceniano prace wykonane przez uczniów na doroczny konkurs pt. "Zapobiegamy pożarom".
To dopiero początek
Wyłoniono zwycięzców etapu gminnego, którzy reprezentować będą Dobrcz w Solcu Kujawskim, gdzie w tym roku zorganizowany zostanie etap powiatowy konkursu. Będzie jeszcze etap ogólnopolski, na którym o główne nagrody walczyć będzie młodzież z naszego regionu, która wygra wcześniejsze etapy. Czas pokaże, czy znajdą się wśród nich mieszkańcy powiatu bydgoskiego.
- Organizatorem tego konkursu jest Zarząd Główny OSP - podkreśla Marek Finc, juror konkursu, działacz OSP Dobrcz.
Laureatów wielu
Kto pojedzie do Solca? Komisja orzekła, że będą to: Kacper i Tomasz Florek, Julia Kociołek z SP w Borównie, Hubert Górniak, Patrycja Zwara, Marta Jakubek i Magdalena Niemczyk z SP w Kozielcu, Izabela Lewandowska, Karolina Książek, Kamila Lewandowska, Paula Puzio i Marcin Hubert Żabicki z Zespołu Szkół w Kotomierzu. Paulina Pietrasz, Emilia Spanehl, Wiktoria Znaczko, Piotr Przybyła i Paulina Jerszyńska z Zespołu Szkół w Wudzynie, Angelika Kulpińska z SP w Strzelcach Górnych oraz Andrzej Łuszkiewicz, Danuta Gołąbek, Hanna Kurzyńska i Michał Sowa ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gądaczu.
Na galę do Stronna
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 20 marca o godz. 17 w SP w Stronnie. Termin wybrano nieprzypadkowo. W tym samym dniu rozstrzygnięty zostanie gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej.