Turniej, którego uczestnicy rywalizować będą o puchary wójta gminy Osie oraz okręgu odbędzie się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu.
- Do tej pory swój udział potwierdziło już 70 par - tłumaczy Michał Bystry, właściciel bydgoskiej szkoły tańca Top Dance. - To oznacza, że w dniu imprezy możemy się spodziewać sporo ponad setki zgłoszeń. Szczególnie silną reprezentację będą mieć szkoły z: Warszawy, Gdańska, Torunia i Bydgoszczy.
Najwięcej konkurentów mogą się spodziewać uczestnicy starszych grup wiekowych 14 i 15 lat, kategorii B i C. Pokazy taneczne rozpoczną się o godzinie 12. Finalistów, walczących o główne trofea turnieju, można będzie podziwiać od godziny 18. Jedną z zapowiadanych atrakcji imprezy mają być popisy najmłodszych adeptów, uczniów pierwszej klasy SP 5, prowadzonych przez właściciela Top Dance.
Ludzie chcą się uczyć
Bystry nie kryje, że programy telewizyjne promujące taniec przysporzyły sporo klientów szkołom w całym kraju. Taniec stał się modny tak jak siłownia. Co ważne i wcześniej niespotykane, bywają przypadki, gdy panów przychodzi na zajęcia więcej niż pań. - Jeszcze kilka lat temu notorycznie brakowało partnerów - podkreśla. - Teraz nie ma z tym większego kłopotu, co oczywiście bardzo nas cieszy.
Metoda nauki, stosowana przez Bystrego, polega na tym, że w czasie ćwiczeń partner, nawet jeśli zapisał się na kurs z żoną lub narzeczoną, musi ćwiczyć także z innymi partnerkami? Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. - Dobry tancerz potrafi prowadzić różnie tańczące partnerki - zaznacza. - Trenując tylko z jedną nie można się tego nauczyć. Konieczna jest rotacja, która daje później tancerzowi swobodę. Nie ma obaw tańczyć z innymi kobietami. Taki ktoś nie tańczy na pamięć. Nie wykonuje ruchów mechanicznie, które mogą zupełnie nie odpowiadać innej kobiecie niż ta, z którą przywykł tańczyć.
W niedzielę wejściówki na turniej będą kosztować 25 zł. Wcześniej można je nabyć w sekretariacie szkoły za 15 zł. Więcej informacji tel. 52 33 12 944.