Wraz z kard. Wyszyńskim błogosławioną zostanie matka Róża Czacka, założycielka Lasek. Losy tych dwojga nieustannie się splatały, choć Prymas był księciem Kościoła, a Matka założycielką zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, którego charyzmatem stała się opieka nad osobami niewidomymi. Ich postawy i losy w czasach PRL były wzorem i natchnieniem dla wielu. Laski to była wyspa wolności dla wielu nie tylko katolików. Postawa Prymasa przebywającego decyzją władz ówczesnych w odosobnieniu - dawała oparcie i nadzieję.

Kardynał Stefan Wyszyński wielokrotnie bywał na Kujawach i Pomorzu. Biorąc do ręki przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego dodatek "Kujawsko-pomorskie drogi kardynała Stefana Wyszyńskiego" można poznać Jego związki z naszym regionem. Drugi dodatek - "Błogosławiony" - prowadzi nas przez życie i działalność tego wielkiego Polaka. Poznajemy też niezwykłe koleje życia skromnej niewidomej zakonnicy.

W niedzielę, 12 września o godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie odbędzie się beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. W związku z pandemią w głównych uroczystościach będzie mogło wziąć udział 7-8 tysięcy osób. Z każdej diecezji ma się pojawić kilkuosobowa reprezentacja świeckich i duchownych. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP.
