Dzisiaj nie było już handlu na targowisku w Więcborku, jutro nie będzie też w Sępólnie. - Na terenie powiatu sępoleńskiego do odwołania nie będą czynne targowiska - informuje "Pomorską" Andrzej Marach, wicestarosta sępoleński. - Podjęliśmy taką decyzję oczywiście ze względów bezpieczeństwa związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
W powiecie odwołane są też wszystkie imprezy. Kolejna ważna informacja to ta, że zostały wprowadzone ograniczenia w poruszaniu się petentów po urzędach. - Mając na uwadze ochronę mieszkańców powiatu, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu do odwołania osobistego przyjmowania interesantów we wszystkich urzędach - mówi wicestarosta. - Dotyczy to również jednostek organizacyjnych podległych gminom i powiatowi. - Jeżeli więc jest możliwość, prosimy o załatwianie spraw urzędowych za pomocą platformy E-Puap, pocztą elektroniczną, telefonicznie lub pocztą. To nie oznacza, że w nagłych przypadkach - gdy jest niezbędna obecność osoby w celu złożenia podpisu - takich osób nie będziemy przyjmować.
Ale te spotkania należy również ograniczyć do niezbędnego minimum. Przyjęty cel to nie tworzenie kolejek. Dobrym przykładem jest wydział komunikacji. Będą w nim dłuższe przerwy w przyjmowaniu petentów. - Nowe powiadomienia sms-owe do Kowalskiego, by przyszedł w sprawie prawa jazdy czy innej sprawy będą z godzinną przerwą - tłumaczy wicestarosta.
Co to oznacza? Wizyty będą rozkładane na cały dzień, co godzinę, by kontakty między ludźmi były jak najmniej prawdopodobne.
Samorządowcy proszą mieszkańców, by zastosowali się do wszystkich zaleceń. Zasada jest taka, jak nie musisz przyjść, to przedzwoń.
Jak słyszymy, telefonów do Sanepidu na podane na stronie telefonów alarmowych, jest bardzo dużo. To - przypomnijmy - telefon całodobowy, ale należy dzwonić tylko wówczas, gdy ktoś podejrzewa, że może mieć koronawirusa.
Do godz. 15 od poniedziałku do piątku dzwonimy pod numer 52 388 12 30, a po godz. 15 na nr tel. 606 425 137
