https://pomorska.pl
reklama

W tych miejscach, w pow. brodnickim: przekraczają prędkość, spożywają alkohol, organizują wyścigi aut

Każdy może sprawdzić miejsca naniesione na KMZB oraz przekazać swoje uwagi
Każdy może sprawdzić miejsca naniesione na KMZB oraz przekazać swoje uwagi Policja
Ponad 1650 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim.

Narzędzie - służące do współpracy między funkcjonariuszami a mieszkańcami regionu zostało uruchomione we wrześniu 2016 roku.
Od początku jej uruchomienia - na terenie pow. brodnickiego zaznaczono 1650 miejsc, w których dochodzi m.in. do:

  • przekraczania dozwolonej prędkości,
  • spożywania alkoholu w miejscach publicznych,
  • parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych, nielegalnych rajdów samochodowych
  • zgłoszeni
    a dot. niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Do naniesionego zagrożenia, jest możliwość dołączania zdjęć np. nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, czy też innych zagrożeń.

- Narzędzie to jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo - zapewnia Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowa KPP w Brodnicy i dodaje: - Dzięki temu mieszkańcy regionu mogą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Mieszkańcy chętnie korzystają z mapy. Tylko w 2019 roku - za jej pośrednictwem - naniesiono ponad 600 zgłoszeń.
- Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa - wskazuje policjantka.
W 2019 roku zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła:

  • przekraczania dozwolonej prędkości - 263 zgłoszenia,
  • nieprawidłowego parkowania - 100 zgłoszeń,
  • spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym - 81,
  • złej infrastruktury bądź organizacji ruchu - 41 zgłoszeń.

"Mapa" jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna ->Tu możecie sprawdzić zgłoszenia i przesłać swoje propozycje

Kolizja w Brodnicy. Sprawca miał ponad 3 promile
Aby usprawnić komunikację, zostały przygotowane specjalne ikony, które umożliwiają szybkie i sprawne precyzowanie zagrożeń i nanoszenie ich na mapę. - Policja ma trzy dni na podjęcie zgłoszenia i do siedmiu dni na jego weryfikację od momentu naniesienia zagrożenia na mapę. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status "potwierdzone" i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia - zapewnia policjantka.

Jak zapewniają funkcjonariusze: - Podczas weryfikacji naniesionych zgłoszeń, koordynatorzy lokalni weryfikują wiarygodność zgłoszeń i w przypadku stwierdzenia, że zagrożenie jest żartem lub pomyłką, takie zagrożenie nie jest sprawdzane.
Warto pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji - Brodnica - tel. 56 491 42 00.

Wybory 2025. Zwycięstwo Nawrockiego, wysoka frekwencja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska