Piłka nożna: Bez niespodzianek w 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu LZPN

PUKUS
Nie było niespodzianek w spotkaniach 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Trzecioligowa Avia Świdnik pokonała na wyjeździe B-klasową Wisłę Józefów aż 11:3, a inny trzecioligowiec Lublinianka wygrał również w gościach z GLKS-em Głusk 3:1. Po 90 minutach spotkania w Łęcznej, Górnik II bezbramkowo remisuje z KS Lublin. Ostatecznie lublinianie pokonali czwartoligowca 1:0, po golu z rzutu karnego byłego piłkarza Górnika Mirosława Budki.

Avia była zdecydowanym faworytem spotkania w Józefowie i podopieczni Jacka Ziarkowskiego nie zawiedli swoich ulubieńców. Już po pierwszej połowie żółto-niebiescy prowadzili 5:0. W drugiej połowie, świdniczanie jeszcze podwyższyli prowadzenie, a hatrickiem popisał się Wojciech Białek. Na pocieszenie gospodarze zdobyli w tej części gry honorową bramkę.

Lublinianka długo męczyła się w Jabłonnej w starciu ze znacznie niżej notowanym zespołem z Głuska. Po 45-minutach był bezbramkowy remis, ale po zmianie stron pod dwóch trafieniach Kevina Okonia i jednej bramkarza Pawła Sochy (zagrał jako napastnik) trzecioligowcy wygrali 3:1.

– Trudno nam się grało na ciężkim, nierównym boisku, ale mimo to przez praktycznie cały mecz nie schodziliśmy z połowy przeciwnika – mówi Marek Sadowski, trener Lublinianki. – Dwa gole strzelił młody Okoń i jest bliski wywalczenia miejsca w podstawowym składzie na najbliższy mecz o punkty. Lubelski Związek Piłki Nożnej musi się zastanowić, czy jest sens rozgrywania takich spotkań. Po tej potyczce od razu pojechaliśmy do Lublina, ponieważ w szatni gości nie było wody. Boję się, że kilku zawodników się przeziębi i nie będą w stanie zagrać w kolejnym spotkaniu.

Wisła Józefów – Avia Świdnik 1:11 (0:5)
Bramki dla Avii: Nowak 16, Wołos 24, 51, Dobrowolski 33, Oziemczuk 40, 43, Białek 49, 82, 86, Adam Słowik 62, Byszewski 72
Avia: Jaroszek (70 Zawiślak) – Bogusz, Podstawka, Grzegorczyk (62 Maciejewski), Starok (46 Orzędowski), Mazurek (46 Byszewski), Dobrowolski, Wołos, Nowak (46 Białek), Oziemczuk (60 Słowik), Joć

GLKS Głusk – Lublinianka 1:3 (0:0)
Bramki:Świstak 83 – Okoń 66, 73, Socha 85
GLKS: Jacniacki (48 K. Bryda) – Sienkiel (72 Fiut), D. Bryda, Maliszewski (66 Rubaszko), Walkiewicz – Wójcik, Cioć, Migryt, Świstak – Adamczyk, Drwal (71 Bielecki)
Lublinianka: Zapał – Mazurek (15 Świech), Kursa, Wiśniewski – Kaganek (46 Wołos), Sobiech (46 Gutek), Czułowski (46 Banachiewicz), Stefański (46 Majewski), S. Kucharzewski (46 P. Kucharzewski) – Kalita (46 Socha), Okoń

KS Lublin – Górnik II Łęczna 0:0 pd. 1:0 (gospodarzem był KS Lublin, ale mecz rozegrano w Łęcznej)
Bramka: Budka 94 z rzutu karnego
KS Lublin: Mańka – Jaroszyński (78 Machnikowski), Zagrodniczek, Zieliński, Szynkaruk, Bronowicki, Sawa (60 Bielak), Kleszcz, Budka, Bugała (86 Maziarz), Wiącek
Górnik II: Rojek – Ponurek (103 Kędzierski), Brzozowski, Stopa, Terlecki (91 Tymosiak), Błaziak, Duduś (73 Greniuk), Pokrywka, Szysz, Aftyka, Buzała (69 Krylyuk)