Koszykówka > Puchar Polski - historyczne zwycięstwo

(jak)

Polferries Kotwica 2013 Kołobrzeg - Kadus Bydgoszcz 88:71 (22:22, 15:13, 28:13, 23:23).

Kotwica: Milewicz 22, Steciuk 20, Motyl 15, Dobrzyniewicz 10 (11 asyst), Hołownia 10, Palenga 7, Wróbel 4, Piasecka 0, Żach 0, Pałaszewska 0, Mazur 0, Wildhirt 0.

Koszykarki Polferries Kotwicy 2013 Kołobrzeg pokonały w Rymaniu Kadusa Bydgoszcz 88:71 w pierwszym w historii występie w rozgrywkach Pucharu Polski Sure Shot Cup. Tym samym zawodniczki Anny Grudnik zrewanżowały się temu zespołowi za wysoką porażkę (55:105) w rozgrywkach ligowych. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 12 bm. w Bydgoszczy.

Spotkanie dwóch najlepszych zespołów drugoligowej grupy D było bardzo zacięte. Po dwóch kwartach kołobrzeżanki prowadziły zaledwie 2 punktami. Decydująca dla losów spotkania była kwarta trzecia. Polferries Kotwica rozbiła w niej przyjezdny zespół różnicą 15 punktów. Ostatnie 10 minut meczu było remisowe. 17-punktowa zaliczka to niezły kapitał przed rewanżem, ale trzeba pamiętać, że przed własną publicznością Kadus w tym sezonie wygrywa bardzo wysoko.