W 2017 roku pula na Bydgoski Budżet Obywatelski wynosiła 9,4 miliona złotych. Na tegoroczną edycję BBO kwotę udało się zwiększyć o 3,8 mln złotych.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Jak podkreślają w bydgoskim ratuszu, większa pula na budżet obywatelski to wynik dobrej kondycji finansowej miasta. Budżet obywatelski to również drugi program - 25/75, czyli tzw. inicjatywy lokalne, gdzie na inwestycję w 25 procentach składają się mieszkańcy, a w 75 proc. miasto.
Oznacza to, że w tym roku do dyspozycji bydgoszczan będzie ponad 18 mln zł. W ostatniej edycji BBO zgłoszono łącznie ok. 500 pojedynczych projektów. W sumie udało się zrealizować już niemal 300 inwestycji, m.in. placów zabaw, parkingów czy siłowni na świeżym powietrzu.
Od 29 stycznia do 28 lutego mieszkańcy mogli odpowiadać w specjalnych ankietach na pytania dotyczących rozwoju BBO m.in. wprowadzenia innych rodzajów projektów, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu czy też roli Rad Osiedli w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
Bydgoszczanie mieli również możliwość zgłoszenia uwag dotyczących poszczególnych etapów programu. Teraz uwagami zgłoszonymi przez mieszkańców zajmie się Rada ds. Partycypacji Społecznej.
„Wyspa Młyńska bez barier” w ramach BBO zakwalifikował się do grona 29 najciekawszych przedsięwzięć z całego kraju zrealizowanych w oparciu o budżet obywatelski.
Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [08.03.2018]
