Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielgie Aktywizacja zawodowa

Jolanta Młodecka
Kurs w Wielgiem
Kurs w Wielgiem
Od dwóch lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w realizuje projekt pod nazwą "Aktywizacja osób bezrobotnych na terenie gminy Wielgie". Jego celem jest pomoc rodzinom w przezwyciężeniu trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać własnymi siłami, rozbudzenie ich aktywności społecznej. W przypadku gminy Wielgie projekt dotyczy trzydziestu osób, przez wiele lat pozostających bez pracy, bez codziennych kontaktów zawodowych ze środowiskiem. Problem ten dotyczy też ich rodzin, więc działania umożliwiające wyjście z kryzysu muszą być szersze. Są to osoby, które korzystają z pomocy społecznej, różnego rodzaju zasiłków. Bezrobocie, złe warunki materialne, brak dochodów, brak skutecznych programów wspierających rodziny - z takimi problemami borykali się podopieczni ośrodka pomocy społecznej - w przypadku gminy Wielgie aż w 78 proc. to kobiety. Należą do grupy najwyższego ryzyka i są szczególnie narażone na wykluczenie społeczne. Przeciwdziałanie tej sytuacji wymaga podjęcia wobec tych osób długotrwałych działań. - W ramach tegorocznego projektu wsparcie otrzyma trzydzieści osób - mówi Magdalena Rumia-nowska. - Dwadzieścia osób, w tym dwanaście kobiet, objętych zostanie kontraktami socjalnymi, zaś dziesięć innych pań - Programem Aktywności Lokalnej. W projekcie wezmą udział również osoby z ich najbliższego otoczenia. Trwa rekrutacja uczestników, którzy objęci zostaną wsparciem w ramach kontraktów socjalnych. W Urzędzie Gminy Wielgie odbyło się spotkanie informacyjne z bezrobotnymi, zainteresowanymi udziałem w projekcie. W spotkaniu uczestniczyło ponad trzydzieści osóby bezrobotne, które wykazały zainteresowanych projektem. - Zebraliśmy informacje o ich potrzebach, uczestnicy spotkania zapoznali się ze specyfiką projektu, wypełnili ankiety dotyczące ich aktualnej sytuacji i potrzeb zawodo- wych - mówi Ewa Grzelakowska. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, spełniające kryteria naboru, mogą przez cały okres rekrutacyjny, to jest do marca tego roku, zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Pragniemy zachęcić osoby bezrobotne, korzystające z pomocy społecznej, które jeszcze nie skorzystały z tego typu wsparcia do wzięcia udziału w projekcie. To ogromna szansa na podniesienie kwalifikacji i zwiększenie swoich szans na rynku pracy, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów - zapewnia Magdalena Rumianowska. Dodajmy, że partnerem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielgiem przy realizacji projektu jest Regionalne Centrum Integracji Europejskiej z Włocławka.

. W przypadku gminy Wielgie projekt dotyczy trzydziestu osób, przez wiele lat pozostających bez pracy, bez codziennych kontaktów zawodowych ze środowiskiem. Problem ten dotyczy też ich rodzin, więc działania umożliwiające wyjście z kryzysu muszą być szersze. Są to osoby, które korzystają z pomocy społecznej, różnego rodzaju zasiłków.

Bezrobocie, złe warunki materialne, brak dochodów, brak skutecznych programów wspierających rodziny - z takimi problemami borykali się podopieczni ośrodka pomocy społecznej - w przypadku gminy Wielgie aż w 78 proc. to kobiety. Należą do grupy najwyższego ryzyka i są szczególnie narażone na wykluczenie społeczne. Przeciwdziałanie tej sytuacji wymaga podjęcia wobec tych osób długotrwałych działań.

- W ramach tegorocznego projektu wsparcie otrzyma trzydzieści osób - mówi Magdalena Rumia-nowska. - Dwadzieścia osób, w tym dwanaście kobiet, objętych zostanie kontraktami socjalnymi, zaś dziesięć innych pań - Programem Aktywności Lokalnej. W projekcie wezmą udział również osoby z ich najbliższego otoczenia.

Trwa rekrutacja uczestników, którzy objęci zostaną wsparciem w ramach kontraktów socjalnych. W Urzędzie Gminy Wielgie odbyło się spotkanie informacyjne z bezrobotnymi, zainteresowanymi udziałem w projekcie.
W spotkaniu uczestniczyło ponad trzydzieści osóby bezrobotne, które wykazały zainteresowanych projektem.

- Zebraliśmy informacje o ich potrzebach, uczestnicy spotkania zapoznali się ze specyfiką projektu, wypełnili ankiety dotyczące ich aktualnej sytuacji i potrzeb zawodo- wych - mówi Ewa Grzelakowska.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, spełniające kryteria naboru, mogą przez cały okres rekrutacyjny, to jest do marca tego roku, zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Pragniemy zachęcić osoby bezrobotne, korzystające z pomocy społecznej, które jeszcze nie skorzystały z tego typu wsparcia do wzięcia udziału w projekcie. To ogromna szansa na podniesienie kwalifikacji i zwiększenie swoich szans na rynku pracy, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów - zapewnia Magdalena Rumianowska.

Dodajmy, że partnerem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielgiem przy realizacji projektu jest Regionalne Centrum Integracji Europejskiej z Włocławka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska