Wielki huk nad regionem. Co się stało? Mamy odpowiedź!

  Wielki huk nad regionem. Co się stało? Mamy odpowiedź!

  (DD)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  To polskie F 16 spowodowały huk nad regionem - potwierdza wojsko

  To polskie F 16 spowodowały huk nad regionem - potwierdza wojsko ©Pawel F. Matysiak

  - Dwa dyżurne F16 przekroczyły barierę dźwięku na wysokości 10 tys. m - mówi "Pomorskiej" ppłk Piotr Walatek, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. A mówi o huku, który we wtorek wieczorem usłyszało wielu mieszkańców regionu.
  To polskie F 16 spowodowały huk nad regionem - potwierdza wojsko

  To polskie F 16 spowodowały huk nad regionem - potwierdza wojsko ©Pawel F. Matysiak

  Jak mówi ppłk Piotr Walatek dyżurne F16 wykonywały zadania związane z ochroną powietrzną naszego kraju. Szczegółów komentować nie będzie.

  Według jego informacji, huki, które słyszeli mieszkańcy, spowodowały myśliwce przekraczające prędkość dźwięku na wysokości 10 tys. m.

  - Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, procedurami i zadaniami wykonywanymi przez myśliwce - zapewnia ppłk Walatek.

  Do Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych nie dotarły, jak dotychczas, żadne potwierdzone informacje na temat szkód, które miał spowodować huk wywołany przez samoloty.

  - Otrzymaliśmy kilka telefonów od mieszkańców zaniepokojonych tym hukiem. Nie były to jednak zgłoszenia jakiś konkretnych strat, tylko raczej pytania o to, co się stało - mówi Jacek Jeleniewski, rzecznik policji w Grudziądzu.

  Choć mieszkańcy telefonowali też do dyżurnego straży pożarnej w Grudziądzu, to również ta służba nie przyjęła zgłoszeń o konkretnych stratach. Była natomiast skarga, że huki wystraszyły psy.

  - Docierały do nas sygnały o różnych drobnych szkodach, ale nie są to sygnały czy skargi przekazane oficjalnie - mówi Rafał Cywiński, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego urzędu miasta w Grudziądzu.  Więcej o sprawie: Potężny huk w okolicach Grudziądza i Świecia. Mieszkańcy pytają: - Co się stało? [9.01.2019]

  Wzmożone kontrole escape roomów w całym kraju.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (19) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej