Pracownicy WiK zajmą się naprawami i odtwarzaniem dróg i chodników, regulacją oznakowania pionowego (znaków drogowych), a także wykonywaniem innych drobnych prac remontowych, które mają wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających zarówno z dróg, chodników, placów jak i parkingów.
Nie będzie to tylko i wyłącznie łatanie dziur po naprawach np. pękniętych rur przez WiK.
- Mówimy tutaj o wykonywaniu usług nie związanych bezpośrednio ze stanami awaryjnymi. Powołanie brygady brukarskiej w spółce jednak po części było związane z tym, żeby sprawnie i dobrze jakościowo regulować te sprawy poawaryjne.
- Ale przy okazji jesteśmy w stanie realizować podobne usługi w szerszym zakresie - mówi Jerzy Mączko, prezes WiK.
Naprawą zajmie się czterech pracowników spółki, którzy posiadają wymagane uprawnienia. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku wykonali około dwudziestu napraw. Jak dodaje prezes WiK, wszystkie prace zostały odebrane bez zastrzeżeń przez pracowników Urzędu Miejskiego w Żninie.
Kupiono już także narzędzia i urządzenia do tego potrzebne. W tej chwili ekipa remontowa WiK jest w stanie naprawiać niewielkie fragmenty nawierzchni z wykorzystaniem zimnej masy bitumicznej. Niewykluczone, że spółka kupi urządzenie do napraw dróg „na ciepło“ - jest to analizowane.
- Realizacja tych prac w żaden sposób nie wpłynie na realizację zadań statutowych spółki. Chcę podkreślić, że jest to element bardziej racjonalnego, lepszego wykorzystania zasobów ludzkich, którymi na tę chwilę spółka dysponuje - dodaje prezes Jerzy Mączko.
WiK będzie od miasta otrzymywał zwrot kosztów poniesionych na wykonanie wspomnianych usług. Stawki są uzależnione od zakresu prac, a nie od czasu wykonania.