Przedstawiciele organizacji edukacyjnych prowadzić będą chaty, odpowiadać na pytania na forum dyskusyjnym oraz doradzać. Żeby odwiedzić targi nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy wejść na stronę www.targi.pracuj.pl.
Co można znaleźć na Wirtualnych Targach Edukacyjnych? Przede wszystkim oferty studiów, szkoleń i kursów, wymagania stawiane kandydatom, koszt uczestnictwa. Można także porozmawiać z przedstawicielami uczelni, wysłać swoją aplikację on-line. Wirtualne targi to internetowa przestrzeń targowa, na której wystawcy prezentują się na stoiskach tak jak podczas targów tradycyjnych.
Dla ułatwienia i wygody odwiedzających, wirtualna przestrzeń targowa podzielona jest na pokoje tematyczne: MBA i kwalifikacje zawodowe, studia podyplomowe, szkolenia, wyjazdy zagraniczne, języki obce, kursy przygotowawcze do matury i egzaminów, studia magisterskie, studia licencjackie, szkoły policealne. Pierwsza edycja targów odbyła się w 2002 roku. Wzięło w niej udział 20 uczelni i szkół. Odwiedziło je ponad 10.000 osób.
