MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko w Kujawsko-Pomorskiem. Tych faktów o jednostkach nie wiedzieliście

OPRAC.:
Maciej Czerniak
Maciej Czerniak
1. Pomorska Brygada LogistycznaTo największa i posiadająca oddziały w całym kraju jednostka w Kujawsko-Pomorskiem. Żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego to doświadczeni specjaliści, którzy sprawdzili się na misjach w Syrii, Libanie, a obecnie służą w polskich kontyngentach w Iraku, na Łotwie oraz w Bośni i Hercegowinie.1. Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego to związek taktyczny podległy bezpośrednio Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i przeznaczony do realizacji zadań na rzecz polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju. To na barkach żołnierzy          1. Brygady spoczywa tak ważne, szczególnie w warunkach misji zagranicznych, zabezpieczenie logistyczne wojsk. To od doświadczenia bydgoskich logistyków zależy realizacja tak niezbędnych elementów misji polskich kontyngentów, jak dostawy zaopatrzenia, wszelkie usługi specjalistyczne i gospodarcze.Brygada - jak informuje jednostka w oficjalnej prezentacji - składa się z ośmiu jednostek podległych, które stacjonują w garnizonach na terenie województw: kujawsko-pomorskiego (w Bydgoszczy), warmińsko-mazurskiego (w Giżycku), zachodniopomorskiego (w Glewicach), pomorskiego (w Czarnem) i mazowieckiego (w Ciechanowie).Do głównych zadań Brygady należy przygotowanie i wydzielenie tak zwanych komponentów logistycznych w celu zabezpieczenia działań polskich kontyngentów wojskowych wykonujących zadania poza granicami kraju.Od 2014 roku, ponad 3500 żołnierzy brygady brało udział w misjach poza granicami kraju w Syrii, Libanie, Kongo, Afganistanie, Czadzie Mali i Republice Środkowoafrykańskiej. Aktualnie bydgoscy logistycy zasilają struktury polskich kontyngentów wojskowych w Iraku, Kosowie, Łotwie oraz Bośni i Hercegowinie.
1. Pomorska Brygada LogistycznaTo największa i posiadająca oddziały w całym kraju jednostka w Kujawsko-Pomorskiem. Żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego to doświadczeni specjaliści, którzy sprawdzili się na misjach w Syrii, Libanie, a obecnie służą w polskich kontyngentach w Iraku, na Łotwie oraz w Bośni i Hercegowinie.1. Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego to związek taktyczny podległy bezpośrednio Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i przeznaczony do realizacji zadań na rzecz polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju. To na barkach żołnierzy 1. Brygady spoczywa tak ważne, szczególnie w warunkach misji zagranicznych, zabezpieczenie logistyczne wojsk. To od doświadczenia bydgoskich logistyków zależy realizacja tak niezbędnych elementów misji polskich kontyngentów, jak dostawy zaopatrzenia, wszelkie usługi specjalistyczne i gospodarcze.Brygada - jak informuje jednostka w oficjalnej prezentacji - składa się z ośmiu jednostek podległych, które stacjonują w garnizonach na terenie województw: kujawsko-pomorskiego (w Bydgoszczy), warmińsko-mazurskiego (w Giżycku), zachodniopomorskiego (w Glewicach), pomorskiego (w Czarnem) i mazowieckiego (w Ciechanowie).Do głównych zadań Brygady należy przygotowanie i wydzielenie tak zwanych komponentów logistycznych w celu zabezpieczenia działań polskich kontyngentów wojskowych wykonujących zadania poza granicami kraju.Od 2014 roku, ponad 3500 żołnierzy brygady brało udział w misjach poza granicami kraju w Syrii, Libanie, Kongo, Afganistanie, Czadzie Mali i Republice Środkowoafrykańskiej. Aktualnie bydgoscy logistycy zasilają struktury polskich kontyngentów wojskowych w Iraku, Kosowie, Łotwie oraz Bośni i Hercegowinie. 1 Brygada Logistyczna
Mamy w Kujawsko-Pomorskiem specjalistów od logistyki, inżynierii, obrony chemicznej, szkoleniowców, międzynarodowych ekspertów NATO, a nawet speców od... walki radioelektronicznej. Kto jest kim w wojsku w regionie? Prezentujemy najciekawsze jednostki.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska