Wojsko w Kujawsko-Pomorskiem. Tych faktów o jednostkach nie...

  Wojsko w Kujawsko-Pomorskiem. Tych faktów o jednostkach nie wiedzieliście

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  1. Pomorska Brygada LogistycznaTo największa i posiadająca oddziały w całym kraju jednostka w Kujawsko-Pomorskiem. Żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej
  1/21
  przejdź do galerii

  1. Pomorska Brygada Logistyczna
  To największa i posiadająca oddziały w całym kraju jednostka w Kujawsko-Pomorskiem. Żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego to doświadczeni specjaliści, którzy sprawdzili się na misjach w Syrii, Libanie, a obecnie służą w polskich kontyngentach w Iraku, na Łotwie oraz w Bośni i Hercegowinie.

  1. Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego to związek taktyczny podległy bezpośrednio Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i przeznaczony do realizacji zadań na rzecz polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju.

  To na barkach żołnierzy 1. Brygady spoczywa tak ważne, szczególnie w warunkach misji zagranicznych, zabezpieczenie logistyczne wojsk.

  To od doświadczenia bydgoskich logistyków zależy realizacja tak niezbędnych elementów misji polskich kontyngentów, jak dostawy zaopatrzenia, wszelkie usługi specjalistyczne i gospodarcze.

  Brygada - jak informuje jednostka w oficjalnej prezentacji - składa się z ośmiu jednostek podległych, które stacjonują w garnizonach na terenie województw: kujawsko-pomorskiego (w Bydgoszczy), warmińsko-mazurskiego (w Giżycku), zachodniopomorskiego (w Glewicach), pomorskiego (w Czarnem) i mazowieckiego (w Ciechanowie).

  Do głównych zadań Brygady należy przygotowanie i wydzielenie tak zwanych komponentów logistycznych w celu zabezpieczenia działań polskich kontyngentów wojskowych wykonujących zadania poza granicami kraju.

  Od 2014 roku, ponad 3500 żołnierzy brygady brało udział w misjach poza granicami kraju w Syrii, Libanie, Kongo, Afganistanie, Czadzie Mali i Republice Środkowoafrykańskiej.

  Aktualnie bydgoscy logistycy zasilają struktury polskich kontyngentów wojskowych w Iraku, Kosowie, Łotwie oraz Bośni i Hercegowinie. ©1 Brygada Logistyczna

  Mamy w Kujawsko-Pomorskiem specjalistów od logistyki, inżynierii, obrony chemicznej, szkoleniowców, międzynarodowych ekspertów NATO, a nawet speców od... walki radioelektronicznej. Kto jest kim w wojsku w regionie? Prezentujemy najciekawsze jednostki.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo