Ładna asysta Zielińskiego

(FIL)
Włochy. Piotr Zieliński zaliczył świetną asystę przy bramce na 1:0 w meczu Empoli z Carpi (3:0). Po jego podaniu Massimo Maccarone tylko dopełnił formalności.

Zieliński grał do 70 minuty, a jego klubowy kolega Łukasz Skorupski stał w bramce cały mecz. Ich drużyna odniosła siódme zwycięstwo w sezonie. W Carpi znowu zabrakło Kamila Wilczka.

Roma zremisowała na boisku Napoli 0:0. Jej golkiper Wojciech Szczęsny m.in. wygrał pojedynek z Markiem Hamsikiem i świetnie obronił strzał Driesa Mertensa.

Milan tylko zremisował u siebie 1:1 z Hellas, w którym do 79 minuty grał Paweł Wszołek.

Wyniki

Genoa - Bologna 0:1 (0:0), Rossetini 90+2; Palermo - Frosinone 4:1 (2:1), Goldaniga 5, Vazquez 17, Trajkovski 60, Gilardino 86 - Sammarco 24; Udinese - Inter 0:4 (0:2), Icardi 23 i 84, Jovetić 31, Brozović 86; Milan - Hellas 1:1 (0:0), Bacca 52 - Toni 56; Chievo - Atalanta 1:0 (0:0), Birsa 76; Empoli - Carpi 3:0 (0:0), Maccarone 46 i 61, Saponara 51; Napoli - Roma 0:0. Po zamknięciu numeru: Juventus - Fiorentina. Dziś: Lazio - Sampdoria. Mecz odwołany: Sassuolo - Torino (z powodu dużej mgły).