MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wpadka kadetek Tucholanki w Gałczewie

Piotr Pubanz
Dla debiutujących w lidze siatkarek z Kamienia każdy mecz to nowe doświadczenia. Piotr Pubanz
Nie popisały się siatkarki Tucholanki w kolejnym meczu I ligi kadetek. Wydawało się, że w pojedynku z Kopernikiem w Gałczewie będą faworytem meczu i spokojnie wrócą do Tucholi z tarczą.

Tymczasem, gospodynie, które do meczu z tucholankami ugrały w rozgrywkach ledwie seta, wygrały pewnie 3:1. Tucholanki tylko w drugim secie zdołały stoczyć wyrównaną walkę, wygrywając partię na przewagi. W pozostałych przegrywały gładko do 16 i dwukrotnie do 18. Punktów nie dopisały sobie też kadetki Kamionki Kamień grające w II lidze kadetek. We własnej sali uległy one ekipie z Chełmna, ale momentami walczyły jak równy z równym z liderem tabeli.

Warto wspomnieć, że Culmen stracił w Kamieniu pierwszy set w tegorocznych rozgrywkach. Pierwszą wygraną w lidze wywalczyły natomiast juniorki Tucholanki, pokonując po zażartej walce Tie Break z Solca Kujawskiego. Tucholanki pewnie wygrały dwa pierwsze sety i stanęły. Gospodynie mozolnie odrabiały straty doprowadzając do remisu. O porażce soleckiego Tie Breaku zadecydował... tie-break wygrany przez tucholanki 15:11.

Wyniki Kadetki - 4. kolejka I liga UKS Kopernik Gałczewo - Tucholanka Europrojekt Tuchola 3:1 (25:18, 23:25, 25:18, 25:16), Pałac Bydgoszcz - Budowlani Toruń 3:0 (25:15, 25:18, 25:18), WTS KDBS Bank Włocławek - Joker Świecie 3:2 (25:16, 17:25, 21:25, 25:18, 15:12).

1. Pałac Bydgoszcz 4 12 12-0 6.
2. WTS KDBS Bank Włocławek 4 8 9-5
3. Budowlani Toruń 4 7 8-7
4. MUKS Joker Świecie 4 5 8-10
5. Kopernik Gałczewo 4 3 4-10
6. Tucholanka Tuchola 4 1 3-12

W najbliższy weekend zagrają: Tucholanka Europrojekt Tuchola - Pałac Bydgoszcz, Joker Świecie - Kopernik Gałczewo, Budowlani Toruń - WTS KDBS Bank Włocławek.

II liga Kamionka Kamień - UKS Culmen Chełmno 1:3 (20:25, 14:25, 25:22, 18:25), Spartakus Lniano - Sokół Mogilno 3:0 (25:14, 25:17, 25:21), Polonia Bytoń - Stal Grudziądz 2:3 (11:25, 25:19, 25:18, 24:26, 11:15).

1. UKS Culmen Chełmno 4 12 12-1
2. MUKS Spartakus Lniano4 12 12-1
3. Kamionka Kamień 4 6 8-7
4. MKS Sokół Mogilno 4 3 4-9
5. Stal Grudziądz 4 2 3-11
6. Polonia Bytoń 4 1 2-12

W najbliższy weekend zagrają: Stal Grudziądz - Kamionka Kamień, Sokół Mogilno - Polonia Bytoń, Culmen Chełmno - Spartakus Lniano.

Juniorki – 3. kolejka MUKS Tie Break Solec Kujawski - Tucholanka Europrojekt Tuchola 2:3 (11:25, 18:25, 28:26, 25:23, 11:15), Pałac II Bydgoszcz - Budowlani Toruń 1:3 (20:25, 25:14, 18:25, 23:25)

1. MUKS Joker Świecie 2 6 6-0
2. Budowlani Toruń 1 3 3-1
3. Pałac II Bydgoszcz 2 3 4-4
4. Tucholanka Tuchola 3 2 4-8
5. Tie Break Solec Kujawski 2 1 2-6
Pałac I Bydgoszcz nie rozegrał jeszcze meczu.

W 4. kolejce zagrają. Budowlani Toruń - Joker Świecie, Pałac I Bydgoszcz - Pałac II Bydgoszcz.

Przeczytaj także: tuchola.naszemiasto.pl