MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Strażaka w Tucholi 2024 - zdjęcia. Obchody z uroczystym powołaniem nowego komendanta

Marcin Misiak, (S)
Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Tucholi z ceremoniałem powołania nowego komendanta bryg. Arkadiusza Krolla, 14.05.2024
Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Tucholi z ceremoniałem powołania nowego komendanta bryg. Arkadiusza Krolla, 14.05.2024 Marcin Misiak
Strażacy z Tucholi świętowali swój dzień w tym roku w szczególnej oprawie, bowiem tego dnia uroczyście na stanowisko komendanta powiatowego powołany został bryg. Arkadiusz Kroll. W ceremoniale ślubowania wziął udział komendant wojewódzki z Torunia st. bryg. Rafał Świechowicz. Nie zabrakło wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień zasłużonych funkcjonariuszom jednostki.

We wtorek, 14 maja, w Komendzie Powiatowej PSP w Tucholi odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Wzięli w niej udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, emeryci pożarnictwa, przedstawiciele władz samorządowych z całego powiatu tucholskiego, kierownicy innych służb, dyrektorzy urzędów i instytucji.

Ślubowanie nowego komendanta KP PSP w Tucholi

Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku kujawsko-pomorskiemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Rafałowi Świechowiczowi przez dowódcę uroczystości bryg. Mirosława Januszewskiego – dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Tucholi.

Był to szczególny dzień dla tucholskich strażaków, bowiem oprócz tradycyjnych odznaczeń i awansów odbyło się ceremonialne przejęcie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi przez bryg. Arkadiusza Krolla.

- Będę piątym komendantem rejonowym/powiatowym. Dwóch z czterech moich przełożonych, czyli Waldemar Kierzkowski i Dariusz Goźliński chciało, abym był ich zastępcą. Dali mi szansę nabrać doświadczenia, doskonalić się, pracować nad sobą, a przy okazji uczestniczyć w kierowaniu komendą – powiedział nowy komendant PSP w Tucholi.

Kariera Arkadiusza Krolla

Bryg. Arkadiusz Kroll ma 49 lat. W 1997 roku po ukończeniu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu kontynuował służbę jako dowódca zastępu w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP w Tucholi. Dwa lata później po przekształceniu Komendy Rejonowej w Komendę Powiatową PSP w Tucholi zajmował kolejno stanowiska: pomocnika dyżurnego operacyjnego, młodszego inspektora, starszego inspektora, kierownika sekcji, zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a od 2012 roku obejmował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP.

Od 27 stycznia 2024 roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego tucholskiej straży, a 1 maja został powołany na stanowisko jej komendanta.

Lista awansowanych i odznaczonych - Dzień Strażaka 2024 w Tucholi

Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Tucholi zostały odczytane i wręczone postanowienia o nadaniu odznaczeń resortowych, akty nadania wyższych stopni służbowych, a także decyzje o przyznaniu nagród kujawsko – pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Toruniu. Dziesięciu funkcjonariuszy odebrało awanse zawodowe, a czterech – odznaczenia.

Dodajmy, że podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka na uroczystej promocji oficerskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie pierwszy stopień oficerski młodszego kapitana otrzymał asp. Dawid Śliżewski. Ponadto kujawsko-pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu w uznaniu za szczególne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przyznał nagrodę pieniężną komendantowi powiatowemu PSP w Tucholi bryg. Arkadiuszowi Krollowi.

 • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczeni zostali

 1. kpt. Grzegorz Polok

 2. st. asp. Krzysztof Grabiński

 • Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczeni zostali

 1. ogn. Karol Dończyk

 2. ogn. Mateusz Marczak

 • Awans na wyższy stopień służbowy otrzymali:

 1. mł. bryg. Mirosław Januszewski stopień brygadier.

 2. asp. Krystian Babiński stopień starszy aspirant,

 3. mł.asp. Łukasz Leśniak stopień aspirant.

 4. mł. ogn. Piotr Chylewski stopień ogniomistrz,

 5. mł. ogn. Kamil Ciepluch stopień ogniomistrz,

 6. mł. ogn. Karol Dończyk stopień ogniomistrz,

 7. mł. ogn. Bartosz Jeliński stopień ogniomistrz,

 8. mł. ogn. Mariusz Kamecki stopień ogniomistrz,

 9. mł. ogn. Tomasz Włoch stopień ogniomistrz,

 10. mł. ogn. Przemysław Zieliński stopień ogniomistrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dzień Strażaka w Tucholi 2024 - zdjęcia. Obchody z uroczystym powołaniem nowego komendanta - Tuchola Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska