
WSZYSTKIE stadiony w Ekstraklasie. Który jest największy?
Średnia pojemność stadionów w PKO Ekstraklasie wynosi 21 848 miejsc. Na tak wysoki wynik pracują m.in. 3 stadiony zbudowane z okazji Euro 2012, natomiast zdecydowanie poniżej średniej są obiekty beniaminków. Zobacz WSZYSTKIE stadiony w PKO Ekstraklasie - od najmniejszego do największego.

GIEKSA ARENA (Bełchatów)
Pojedmność: 5 264
Rok otwarcia: listopad 2008
Na co dzień swoje mecze rozgrywa tu GKS Bełchatów, ale w obliczu braku stadiony dla Rakowa Częstochowa, beniaminek jest zmuszony dojeżdżać grubo ponad 100 kilometrów na mecze "domowe". Stadion w Bełchatowie spełnia wymogi Ekstraklasy - GKS grywał na nim parę ładnych lat na najwyższym poziomie.

Stadion MOSiR (Łódź)
Pojedmność: 5 700
Inauguracja: 02.08.2015 (ŁKS – Pogoń Lwów, 2:1)
Koszt budowy: ok. 95 mln złotych
Docelowo obiekt będzie mógł pomieścić ponad 20 tysięcy widzów. Póki co, zrealizowana jest tylko budowa jednej trybuny i to właśnie ona wyznacza wyżej podaną pojemność. ŁKS nie może przynajmniej narzekać na braki we frekwencji, bo po awansie do Ekstraklasy bilety znikają szybciej niż ciepłe bułeczki z rana.

Stadion Miejski (Gliwice)
Pojedmność: 10 037
Inauguracja: 05.11.2011 (Piast Gliwice - Wisła Płock, 2:1)
Koszt budowy: ok. 54 mln złotych
Można się zastanawiać, czy dla mistrza Polski jest to odpowiednia pojemność. Potrzeby Piasta nie są jednak wielkie, a kameralny, 10-tysięczny stadion znakomicie się sprawdza na meczach gliwiczan. Trybuny można w razie potrzeby powiększyć do 15 tysięcy miejsc.