MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wszystko wskazuje na to, że budowa nowej komendy Straży Pożarnej w Grudziądzu ruszy jeszcze w tym roku!

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Nowa komenda ma być gotowa w 2025 roku. Najważniejsze i główne prace mają zakończyć się 1 grudnia 2024 roku.
Nowa komenda ma być gotowa w 2025 roku. Najważniejsze i główne prace mają zakończyć się 1 grudnia 2024 roku. Wizualizacja / KM PSP Grudziądz
Niebywałe w obecnych czasach, a jednak. Po otwarciu kopert z ofertami firm, które były zainteresowane wybudowaniem nowej strażnicy dla grudziądzkich strażaków okazało się, że jedna z nich mieści się w budżecie jaki na ten cel ma komenda. Dodajmy, że jest to inwestycja państwowa. Zwykle jeśli chodzi o inwestycje miejskie, od dłuższego czasu nie udaje się rozstrzygać przetargów ze względu na znacznie wyższe finansowo oferty niż pieniądze zabezpieczone w budżetach samorządu.

Wpłynęły trzy oferty:

  • „Solgrud” z Grudziądza: ponad 23,3 mln zł
  • Inwest-Serwis z Olsztyna: ponad 27,9 mln zł
  • Firma Budowlana „Dolmar” Jasiński Grzegorz – Lider Konsorcjum z Golubia-Dobrzynia wraz z członkiem Konsorcjum Ka-Bo Borkowski z Włocławka: ponad 20,8 mln zł

Strażacy na ten cel mieli zabudżetowaną kwotę 21 mln zł. Oferty teraz będą analizowane. Jeśli wszystko będzie w porządku pod względami formalno-ekonomicznym i przetarg zostanie rozstrzygnięty na rzecz oferenta, który mieści się w kwocie zarezerwowanej na budowę strażnicy, pierwsza łopata powinna być wbita jeszcze w tym roku.

- Jesteśmy zadowoleni, że znalazły się aż trzy firmy chcące wybudować naszą komendę. Było sporo zapytań też z innych firm, które finalnie nie przystąpiły do przetargu, ale świadczyło to o zainteresowaniu realizacją naszej inwestycji co nas bardzo cieszy - mówi st. bryg. Robert Gutowski, komendant Straży Pożarnej w Grudziądzu. - Inwestycja będzie etapowana. Prace, na które został ogłoszony teraz przetarg zakończą budowę strażnicy w stanie surowym zamkniętym wraz z instalacjami. Powinien zakończyć się 1 grudnia 2024 roku.

Obiekt ma się znajdować na działkach u zbiegu ul. Łyskowskiego i Karabinierów. Całość to 2,5 tys. m.kw. Będą m.in. nowoczesne sypialnie, kuchnie, duży garaż gdzie zmieścimy cały nasz sprzęt, teren do ćwiczeń, symulatory, boisko. Strażacy pozyskali 21 mln zł na budowę nowej strażnicy z budżetu państwa. Pozwolenie na budowę zostało wydane w wakacje. Inwestycja będzie realizowana w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2022-2025".
Przy okazji tej inwestycji zostaną też wykonane inwestycje drogowe wokół powstającej strażnicy: budowa łącznika ulic Karabinierów z Łyskowskiego. Chodzi o to, aby strażacy mieli dogodny dojazd do nowego obiektu.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska