Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 już 31 lipca. Gdzie i jak sprawdzić wyniki egzaminu?

OPRAC.:
Marta Zalewska
Marta Zalewska
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 już 31 lipca.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 już 31 lipca. Waldemar Wylęgalski
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 uczniowie poznają już 31 lipca. Będzie je można sprawdzić na specjalnej stronie internetowej. Kiedy pojawią się wyniku egzaminu ósmoklasisty 2020 w internecie? Sprawdź!

Wyniku egzaminu ósmoklasisty 2020

Egzamin ósmoklasisty 2020 musiał zostać przesunięty z powodu pandemii. Uczniowie pisali egzamin w dniach 16-18 czerwca. Na wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 nie musieli więc zbyt długo czekać - poznają je już w piątek, 31 lipca 2020.

Wyniku egzaminu ósmoklasisty 2020 będzie można sprawdzić na specjalnej stronie internetowej ogólnopolskiego systemu informatycznego ZIU: wyniki.edu.pl/login. Logowanie do ZIU będzie możliwe 31 lipca, wyniki będą dostępne od godziny 10.00.

Aby zalogować się do ZIU, uczeń będzie potrzebował indywidualny login i hasło, które otrzymał od dyrektora swojej szkoły.

Uzupełnienie rekrutacji o wyniki egzaminu 2020

Po zapoznaniu się z wynikami egzaminu ósmoklasisty 2020, uczeń ma czas do 4 sierpnia do godz. 15, by uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Może to zrobić albo elektronicznie - przesyłając do szkoły skan lub zdjęcie zaświadczenia, albo osobiście - zanosząc do szkoły oryginał zaświadczenia lub kopię (poświadczoną za zgodność z oryginałem).

W rankingu "Newsweeka" zostały uwzględnione szkoły z całej Polski. Wzięto pod uwagę wyniki matur, Edukacyjną Wartość Dodaną (obliczaną na podstawie porównania wyników egzaminów gimnazjalnych uczniów i matury), sukcesy młodzieży w olimpiadach, a także liczbę języków obcych , oferowanych przez szkołę. Na kolejnych slajdach przedstawiamy TOP 15 najlepszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim według rankingu "Newsweeka". Aby przejść do listy, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Oto najlepsze licea ogólnokształcące w województwie kujawsko...

Egzamin ósmoklasisty 2020

Po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. Uczniowie przystępują do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

  • języka polskiego,
  • matematyki,
  • języka obcego nowożytnego (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego).

Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Tegoroczny sprawdzian jest trzecim w historii egzaminem ósmoklasisty. W Internecie nie brakuje żartów i memów na ten temat. Zobaczcie najśmieszniejsze memy o egzaminie ósmoklasisty. Czasem trochę humory przyda się przed poznaniem wyników lub przed kolejną próbą.

Egzamin ósmoklasisty 2021 MEMY. Najlepsze memy i śmieszne ob...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska