Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wywrócone nagrobki, uszkodzone rzeźba Chrystusa. Ktoś zdewastował cmentarz w Kamieniu Krajeńskim! [zdjęcia]

WM
- Zniszczonych zostało w sumie dziewięć nagrobków w okresie od 29 stycznia do 6 lutego, tego ostatniego dnia zdarzenie zostało nam zgłoszone - mówi asp. sztab. Wiesław Szczepanik z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. - W minionych dniach dokonano na miejscowym cmentarzu w Kamieniu Krajeńskim dewastacji i zbeszczeszczenia miejsca kultu religijnego - mówił podczas ostatniej niedzielnej mszy ksiądz proboszcz Eugeniusz Pepliński. - Uszkodzono dziewięć nagrobków, przewracając krzyże, tablice nagrobne a nawet wazony na kwiaty oraz łamiąc lewa rękę figury Chrystusa przy grobach zmarłych kapłanów. Sprawę zgłosiłem w miejscowym komisariacie policji, która od razu podjęła odpowiednie działania w celu wykrycia sprawców. Również o tym incydencie została poinformowana pelplińska kuria diecezjalna. Ci sprawcy wyzuci są z wszelkich ludzkich odruchów i uszanowania sacrum świętości nawet w miejscu wiecznego spoczynku zmarłych. Nie mam już więcej słów i po ludzku tego pojąć nie umiem…Policja wszczęła dochodzenie z artykułu kodeksu karnego mówiącego o znieważeniu miejsca kultu religijnego. - Oprócz czynności dochodzeniowych trwa także ustalanie osób poszkodowanych - właścicieli i rodzin zniszczonych nagrobków - mówi asp. Szczepanik.Jak informują nas Czytelnicy, część nagrobków została już uporządkowana. Emerytury dla matek. Sprawdź, o co w tym chodzi!
- Zniszczonych zostało w sumie dziewięć nagrobków w okresie od 29 stycznia do 6 lutego, tego ostatniego dnia zdarzenie zostało nam zgłoszone - mówi asp. sztab. Wiesław Szczepanik z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. - W minionych dniach dokonano na miejscowym cmentarzu w Kamieniu Krajeńskim dewastacji i zbeszczeszczenia miejsca kultu religijnego - mówił podczas ostatniej niedzielnej mszy ksiądz proboszcz Eugeniusz Pepliński. - Uszkodzono dziewięć nagrobków, przewracając krzyże, tablice nagrobne a nawet wazony na kwiaty oraz łamiąc lewa rękę figury Chrystusa przy grobach zmarłych kapłanów. Sprawę zgłosiłem w miejscowym komisariacie policji, która od razu podjęła odpowiednie działania w celu wykrycia sprawców. Również o tym incydencie została poinformowana pelplińska kuria diecezjalna. Ci sprawcy wyzuci są z wszelkich ludzkich odruchów i uszanowania sacrum świętości nawet w miejscu wiecznego spoczynku zmarłych. Nie mam już więcej słów i po ludzku tego pojąć nie umiem…Policja wszczęła dochodzenie z artykułu kodeksu karnego mówiącego o znieważeniu miejsca kultu religijnego. - Oprócz czynności dochodzeniowych trwa także ustalanie osób poszkodowanych - właścicieli i rodzin zniszczonych nagrobków - mówi asp. Szczepanik.Jak informują nas Czytelnicy, część nagrobków została już uporządkowana. Emerytury dla matek. Sprawdź, o co w tym chodzi! nadesłane przez Czytelnika/MM
Połamane płyty nagrobne, uszkodzona figura Chrystusa, poprzewracane krzyże - tak wygląda część nagrobków na cmentarzu w Kamieniu Krajeńskim. Proboszcz szuka sprawców, policja prowadzi śledztwo.

- Zniszczonych zostało w sumie dziewięć nagrobków w okresie od 29 stycznia do 6 lutego, tego ostatniego dnia zdarzenie zostało nam zgłoszone - mówi asp. sztab. Wiesław Szczepanik z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

- W minionych dniach dokonano na miejscowym cmentarzu w Kamieniu Krajeńskim dewastacji i zbeszczeszczenia miejsca kultu religijnego - mówił podczas ostatniej niedzielnej mszy ksiądz proboszcz Eugeniusz Pepliński. - Uszkodzono dziewięć nagrobków, przewracając krzyże, tablice nagrobne a nawet wazony na kwiaty oraz łamiąc lewa rękę figury Chrystusa przy grobach zmarłych kapłanów. Sprawę zgłosiłem w miejscowym komisariacie policji, która od razu podjęła odpowiednie działania w celu wykrycia sprawców. Również o tym incydencie została poinformowana pelplińska kuria diecezjalna. Ci sprawcy wyzuci są z wszelkich ludzkich odruchów i uszanowania sacrum świętości nawet w miejscu wiecznego spoczynku zmarłych. Nie mam już więcej słów i po ludzku tego pojąć nie umiem…

Policja wszczęła dochodzenie z artykułu kodeksu karnego mówiącego o znieważeniu miejsca kultu religijnego. - Oprócz czynności dochodzeniowych trwa także ustalanie osób poszkodowanych - właścicieli i rodzin zniszczonych nagrobków - mówi asp. Szczepanik.

Jak informują nas Czytelnicy, część nagrobków została już uporządkowana.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska