X Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza. Puchar wyjechał do Poznania [zdjęcia]

(DX)Zaktualizowano
X Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza. Piotr Bilski
Agnieszka Warwas z Poznania zwyciężyła w X Szaradziarskich Mistrzostwach Grudziądza. Tomasz Cerk był najlepszym mieszkańcem Grudziądza.

Pani Agnieszka w grudziądzkich mistrzostwach zwyciężyła już trzeci raz. I trzeci raz otrzymała główne trofeum imprezy - puchar prezydenta Grudziądza. Zdobyła 117 pkt na 127 możliwych. Drugie miejsce i puchar przewodniczącego rady miejskiej zdobył Sławomir Koszelew z Ignatek k. Białegostoku (112 pkt), a trzecie miejsce i puchar dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej Jerzy Dymek z Olsztyna (109 pkt).

Najlepszy grudziądzanin Tomasz Cerk zdobył 93 punkty i w generalnej klasyfikacji zajął ósme miejsce. Otrzymał puchar KRD.

- Podczas turnieju głównego rozwiązywano różnorodne zadania szaradziarskie, począwszy od znanych odmian krzyżówek, wirówek, szyfrogramów, a na pantropach i tematycznych, regionalnych kończąc -informuje Marian Chylewski, organizator mistrzostw.

W turnieju głównym udział wzięło 46 szaradzistów z całego kraju. W całej dwudniowej imprezie uczestniczyło aż 80 miłośników rozrywek umysłowych. - Podobna liczba uczestników utrzymuje się na naszych mistrzostwach co roku. To więcej niż na podobnych imprezach w dużo większych miastach - mówi Chylewski.

Dla goszczących w Grudziądzu szaradzistów przygotowano dodatkowe atrakcje. Były wśród nich dodatkowe konkursy w rozwiązywaniu łamigłówek, ale nie tylko: w piątek np. uczestnicy zwiedzili firmę Franklin Aircraft Engines, gdzie obejrzeli silniki i inny sprzęt lotniczy.

W drużynowych potyczkach m.in. z krzyżówką X-jubileuszową i krzyżówką rebusową najlepszym duetem okazał się: Sławomir Koszelew z Ignatek i Mirosław Norwajszas ze Szczecina.

W rozwiązywaniu łamigłówek „Jubileusze” ułożonych przez Krzysztofa Oleszczyka zwyciężyli: Wojciech Gołęcki z Inowrocławia, Mariusz Warnke z Dąbrówki Tczewskiej i Anna Maria Ketner z Józefowa. Natomiast zestaw autorstwa Tomasza Cerka najlepiej rozwiązali Jerzy Dymek z Olsztyna, Tomasz Wiśniewski z Chełmży i Anna Maria Ketner z Józefowa.

Uczestnicy mistrzostw otrzymali m.in. albumy, gadżety i nagrody książkowe ufundowane m.in. przez „Gazetę Pomorską”.

Zobacz nasz nowy program: "Dojrzalsi" (odcinek 2)

Materiał oryginalny: X Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza. Puchar wyjechał do Poznania [zdjęcia] - Gazeta Pomorska