https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z pacynką na scenie

(sl)
Barwnym korowodem przez miasto rozpoczął się dwudniowy przegląd teatrów lalkowych w Sępoleńskim Domu Kultury.

     Jury miało do oceny 16 teatrów lalkowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
     Lalek czar
     
Pierwszego dnia uhonorowano pięć zespołów. Pierwsze miejsce przypadło Teatrowi Lalek "Żabki" z z Dąbrowy za urodę lalek i klarowność widowiska. Dwa teatry z Więcborka "Mgiełki" i "Promyki" otrzymały wspólną drugą nagrodę. Zespoły te uzyskały też nagrodę publiczności. Trzecie miejsce przyznano Teatrowi Lalek "Biedronki" z Dąbrowy Chełmińskiej. Natomiast Teatr Lalek "Łapy" z Kamienia został uhonorowany nagrodą burmistrza Sępólna za pełną barw plastykę widowiska.
     Docenili czarownicę
     
W drugim dniu jury pierwszym miejscem wyróżniło Teatr Lalek i Cieni "Imagilandia" ze SP nr 8 w Toruniu za oryginalną formę plastyczną i wysoki poziom aktorstwa. Drugą nagrodę przyznano Teatrowi Lalek "Gałganek" z GOK w Osiu. Dodatkowo wyróżniono ten teatr za rolę czarownicy. Trzecią nagrodę otrzymały Teatr Lalek "Cuda i dziwy" ze SP nr 2 w Nowem i wyróżniony przez starostę sępoleńskiego za ciekawą koncepcję plastyczną i animację lalek Teatr Lalek i Cieni "Baśniowy świat" z CK "Zamek" w Nowem.
     Pochwalili Sępólno
     
Na zakończenie konfrontacji jury wyraziło uznanie dla organizatorów przeglądu za sprawny przebieg spotkania amatorskich zespołów lalkowych oraz miłą atmosferę.
     Dwudniowa forma konfrontacji spodobała się także uczestnikom i publiczności. Dzięki temu impreza nie miała charakteru maratonu, a widowisk lalkowych, na które warto było wybrać się rodzinnie.
     **

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska