W Żninie na ul. Bukowej żnińscy mundurowi zatrzymali do kontroli samochód marki Lincoln Navigator, którym kierował 27-letni mieszkaniec Gniezna. F
Funkcjonariusze poprosili kierowcę o okazanie dokumentu prawa jazdy. Wówczas mężczyzna poinformował, że nie ma go przy sobie.
Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że kierowca próbuje wprowadzić policjantów w błąd. Okazało się bowiem, że 27-latek posiada obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lipca 2021 roku.
Mieszkaniec Gniezna został zatrzymany i przewieziony do żnińskiej komendy. Tam usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. - Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - informuje Wioleta Burzych, oficer prasowy KPP w Żninie.