
Charles Aznavour (ur. 1924)
Właściwie - Szahnur Waghinak Aznawurian. Francuski wokalista, aktor i kompozytor ormiańskiego pochodzenia. Skomponował ok. 1000 piosenek, zagrał w 60 filmach. Sprzedał ponad 200 mln płyt na całym świecie. Ten utalentowany poliglota mówił i śpiewał m. in. po francusku, angielsku, hiszpańsku, włosku, portugalsku i ormiańsku. Współpracował z takimi gwiazdami jak np. Liza Minelli, Ray Charles, Fred Astaire, Andrea Bocelli, Bing Crosby, Luciano Pavarotti czy Plácido Domingo.

Tomasz Stańko (ur. 1942)
Polski trębacz jazzowy i kompozytor. Już od lat 60. XX wieku miał wielki wpływ na polską scenę muzyczną. Koncertował na całym świecie i współpracował z największymi postaciami jazzu i awangardy. Pierwszy laureat Europejskiej Nagrody Jazzowej (2003). W 2014 roku Stańko otrzymał Paszport „Polityki” jako kreator kultury. Był także organizatorem i dyrektorem festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku Białej.

Zbigniew Ścibor-Rylski (ur. 1917)
Polski lotnik, oficer Armii Krajowej, generał brygady Wojska Polskiego, uczestnik Kampanii Wrześniowej i Powstania Warszawskiego (dowódca kompanii „Motyl”). Założyciel, członek, a od 1997 roku prezes Związku Powstańców Warszawskich. Uhonorowany licznymi orderami, wyróżnieniami i odznaczeniami m. in. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Ursula Le Guin (ur. 1929)
Amerykańska pisarka, autorka książek SF i fantasy. W Polsce najbardziej znana z serii o Ziemiomorzu. Laureatka wielu prestiżowych nagród w dziedzinie twórczości fantastycznej (Hugo, Nebula, Jupitera). W swojej literaturze szeroko inspirowała się zarówno najnowszymi nowinkami technologicznymi, jak i naukami społecznymi, zwłaszcza socjologią i antropologią. Część jej twórczości została zaadaptowana na potrzeby kina i telewizji.