Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Za zasługi dla kawalerii: Statuetka im. gen. Wieniawy-Długoszowskiego dla Fundacji w Grudziądzu

Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszut
Karola Skowrońska, prezes Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej w Grudziądzu. Na zdjęciu -  podczas Zjazdu Kawalerzystów II RP, na nadwiślańskich błoniach w Grudziądzu
Karola Skowrońska, prezes Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej w Grudziądzu. Na zdjęciu - podczas Zjazdu Kawalerzystów II RP, na nadwiślańskich błoniach w Grudziądzu Piotr Bilski
Wielkie wyróżnienie spotkało podczas III Warszawskich Dni Kawaleryjskich grudziądzką Fundację na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej.

Podczas uroczystej gali w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich Statuetkę im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego odebrali: Karola Skowrońska, prezes Fundacji i Andrzej Makowski, komendant garnizonu Grudziądz, wiceprezes Fundacji.

To pierwsza edycja nagrody

Po raz pierwszy w trakcie obchodów Warszawskich Dni Kawaleryjskich odbyła się ceremonia wręczenia nagród środowiska kawaleryjskiego, dla osób zasłużonych w kultywowaniu i pielęgnowaniu tradycji.

Podczas uroczystej gali wręczono specjalnie zaprojektowane statuetki dla osób lub instytucji, które w 2015 roku szczególnie zasłużyły się dla tradycji kawaleryjskich.

Wielki zaszczyt spotkał podczas III Warszawskich Dni Kawaleryjskich grudziądzką Fundację na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej.
W Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich (w Starej Oranżerii) Statuetkę im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego odebrali: Karola Skowrońska, prezes Fundacji i Andrzej Makowski, komendant garnizonu Grudziądz, wiceprezes Fundacji (wystąpił w mundurze kawaleryjskim).

Więcej wiadomości sportowych, zdjęcia, wideo, relacje live na www.pomorska.pl/sport

Kapituła Nagrody im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego to prestiżowe wyróżnienie przyznaje osobom lub instytucjom, które swoją pracą promują historię polskiej jazdy i ideały przyświecające przedwojennej kawalerii.

Kim był gen. dywizji Bolesław Wieniawa-Długoszowski?

Symbolem kawalerii, przedwojennego fasonu i fantazji. Był dyplomatą, osobistym adiutantem Piłsudskiego, poetą, lekarzem, tłumaczem, dziennikarzem i artystą. W swoim życiorysie łączył szereg aktywności od artystycznych przez dyplomatyczne do wojskowych i to właśnie wszystkie one zawarte są w nagrodzie jego imienia.

Statuetkę wręczono w obecności przedstawicieli wojska, polityki, sztuki i wielu znamienitych osób z całej Polski, oraz Ci, którym bliskie są kawaleryjskie tradycje i konie..

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska