MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Grudziądzu. "Niejedna łezka w oku się zakręciła". Mamy zdjęcia

Piotr Bilski
Piotr Bilski
Podczas uroczystości w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Grudziądzu trzecioklasiści zakończyli edukację wszesnoszkolną. Zobacz zdjęcia >>>>>
Podczas uroczystości w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Grudziądzu trzecioklasiści zakończyli edukację wszesnoszkolną. Zobacz zdjęcia >>>>>Piotr Bilski
14836 uczniów grudziądzkich szkół rozpoczyna wakacje. W Zespole Szkół Ogólnokształcących na osiedlu Strzemięcin w Grudziądzu szczególnie uroczysty charakter miało zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich. Oni rozstają się ze "swoimi paniami" i po wakacjach rozpoczną nowy etap nauki.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Grudziądzu

W Grudziądzu 14836 uczniów szkół podstawowych, zawodowych, licealnych i technicznych kończy dziś rok szkolny. Odbierają świadectwa i rozpoczynają dwumiesięczne wakacje. Dla niektórych z nich wraz z rokiem szkolnym, kończy się też pewien etap edukacji. We wrześniu pójdą do nowych szkół albo wejdą na wyższy szczebel edukacyjnej drogi.

W szkołach podstawowych taką grupą są trzecioklasiści, którzy kończą etap edukacji wczesnoszkolnej. Przyszedł więc czas, gdy uczniowie żegnają się ze "swoimi paniami" - wychowawczyniami, które uczyły ich szkolnych podstaw przez ostatnie trzy lata.

Pożegnanie trzecioklasistów w Szkole Podstawowej nr 7 w Grudziądzu

W szkole na Strzemięcinie zakończenie roku dla trzecioklasistów miało szczególnie uroczysty charakter. Okolicznościowy apel odbył się w szkolnej hali sportowej. Absolwentom klas trzecich towarzyszyli rodzice.

- Dzisiejsza uroczystość ma wyjątkowy charakter. To dzisiaj żegnamy rok szkolny, który był czasem wytężonej pracy, nauki, ale był też rokiem zamykającym wasz pierwszy etap edukacyjny, podczas którego wszyscy zdobywaliście nową wiedzę, umiejętności, doświadczenia, zawiązywaliście przyjaźnie - do uczniów mówił Jarosław Radtke, dyrektor Zespołu Szkól Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego, na Strzemięcinie.

Podziękowania i łzy szczęścia na policzkach dumnych rodziców

Dyrektor Radtke dodawał: - Cieszą mnie osiągnięte cele i sukcesy każdego ucznia . A tych było przez cały rok bardzo, bardzo dużo... Nie udałoby się tych wszystkich sukcesów osiągnąć bez waszych rodziców, waszych przewodników: nauczycieli, wychowawców.

Do rodziców dzieci dyrektor Jarosław Radtke mówił: - Dzisiaj na pewno jesteście dumni ze swoich pociech i niejedna łezka się w oku zakręciła. Tak rodzice: to jest ten moment na refleksję i wzruszenia. Niech to będą łzy dumy, szczęścia i radości. Niech ten dzisiejszy dzień będzie waszym świętem rodzinnym!

W nowym roku szkolnym na Strzemięcinie będą cztery klasy pierwsze

W Zespole Szkół Ogólnokształcących na osiedlu Strzemięcin, edukację wczesnoszkolną zakończyli uczniowie czterech klas trzecich.W całej placówce, którą tworzą:

  • Szkoła Podstawowa nr 7

  • i V Liceum Ogólnokształcące

łącznie naukę kończy ponad 700 uczniów.

A ilu pierwszaków rozpocznie tutaj rok szkolny we wrześniu?

- Na tę chwilę, pierwszaków będziemy mieli cztery klasy, w każdej po 24 osoby. Łącznie to będzie blisko 100 uczniów - mówi Katarzyna Bojarska, wicedyrektor ZSO na Strzemięcinie.  

Trwa głosowanie...

Rozpoznajesz jeszcze koleżanki i kolegów z czasów szkoły podstawowej?

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska