Gwiazdy You Can Dance w SP 10 w Toruniu

Jury festiwalu Arlekinady, które pracowało w składzie: Joanna Brodzik, Beata Kawka, Łukasz Maciejewski, Jerzy Rochowiak i Tomasz Wasilewski, oceniło siedem konkursowych spektakli.
Za najleposze przedstawienie uznano wspomniany już "Infotłok". Drugą nagrodę jury przyznało spektaklowi "Zabawa", wyreżyserowanemu przez Jolantę Tomasiewicz, Teatru Trupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Z trzecią nagrodą wyjechał z Inowrocławia Teatr Cedeen z Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara Słobódzkiego w Świdnicy, który zaprezentował spektakl "Piękna dziewczyna z wód ciemnych" w reżyserii Joanny Chojnowskiej.
Jury przyznało wyróżnienie zespołowe dla koła teatralnego Drama Club z Liceum Jagiellońskiego - Katolickiego Liceum Akademickiego w Toruniu za spektakl "The New English Teacher" w reżyserii Anety Korpalskiej i Dominiki Maliny-Pacześniak.
Nagrodę dla najlepszego reżysera jubileuszowej Arlekinady przyznano Dominice Migoń-Madurze z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za spektakl "Oddech". Natomiast nagrodę za najlepszą scenografię wręczono Teatrowi Chili z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie za spektakl "Las bukowy" w reżyserii Dominiki Trykacz.
Jury przyznało nagrody dla najlepszych aktorów Arlekinady 2023. Zostali nimi: Zuzanna Struzik z Teatru Nie Bardzo z Centrum Kultury w Głogówku (spektakl "Niczym nie różnisz się od swego ojca" w reż. Waldemara Lankaufa) oraz Mikołaj Lipski z Teatru Trupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie (spektakl "Zabawa" w reż. Jolanty Tomasiewicz).
Wyróżniono aktorów: Lenę Kaźmierczak z Teatru Przy Okazji z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym (spektakl "Infotłok" w reż. Grażyny Smolibockiej), Tomasza Wylegałę z Teatru Przy Okazji z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym (spektakl "Infotłok" w reż. Grażyny Smolibockiej),
Jakuba Tregera z Teatru Tupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie (spektakl "Zabawa" w reż. Jolanty Tomasiewicz), Mateusza Tomalę z Teatru Trupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie (spektakl "Zabawa" w reż. Jolanty Tomasiewicz) i Patrycję Pindur z Teatru Nie Bardzo z Centrum Kultury w Głogówku (spektakl "Niczym nie różnisz się od swego ojca" w reż. Waldemara Lankaufa).
Ponadto Teatr Cedeen z Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara Słobódzkiego w Świdnicy otrzymał nagrodę Przyjaciela Arlekinady, a Teatr Nie Bardzo z Centrum Kultury w Głogówku, nagrodę specjalną Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.
Teatry otrzymały też nagrody przyznane przez przez młodzieżowych jurorów.
Specjalne podziękowania popłynęły ze sceny do Elżbiety Piniewskiej osoby, która stworzyła Arlekinadę i dba o to, by co roku w marcu mogły odbywać się w Inowrocławiu kolejne edycje to niesamowitego festiwalu.
Czy oglądasz program True Love?
- Oto 40 interwencji inowrocławskiej straży miejskiej. Tak parkuje się w Inowrocławiu
- Kujawsko-Pomorskie. Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 [miejscowości, trasy]
- Inowrocław. Od przedszkola do seniora - topienie Marzanny w Solankach. Zobaczcie!
- Kruszwica. Na wycieczkę kradzionymi rowerami. Sprawcom grozi 10 lat więzienia
- Tak było na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Mogilnie
- Przez Kruszwicę nie przejedziemy, bo rusza remont drogi krajowej 62